МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Дифтерія у дітей

Дифтерія -це гостре та небезпечне інфекційне захворювання, яке характеризується запаленням шкіри в місцях прорізів, саден, запалень, а також запаленям, яке відбувається у верхніх дихальних шляхах.

Дифтерія дуже небезпечна хвороба, яка проявляється ураженням токсичним серцево-судинної системи та нервової, а також важкою інтоксикацією. У дітей, які не мають щеплень захворювання протікає у дуже важкій формі.

Причини 

Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. Зараження на дану хворобу відбувається від хворих на дифтерію людей або ж від здорових бактеріоносіїв. Проте бувають дуже рідкі випадки, коли захворювання передається через предмети інфіковані. Хвороба може закінчуватися летальними випадками, від кількості токсину, який виробляється в осередку самої інфекції залежить важкість захворювання. З кров'ю токсин дифтерії розноситься по всьому організму, в першу чергу він поражає клітини нервової системи, нирок, серцевого м'яза.

Форми

  • дифтерія носа
  • дифтерія дихальних шляхів
  • дифтерія ротоглотки 
  • дифтерія рідкісних локалізацій - шкіри, зовнішніх статевих органів, ранових поверхонь. 

Симптоми 

На самому початку захворювання піднімається температура тіла та появляються виділення у вогнещі запалення. Дифтерія глотки є самою найнебезпечнішою формою, тому що при даному виді утворюється на поверхні слизової оболонки специфічна фібринозна плівка. Плівки мають сірувате забарвлення. При збільшенні даних плівок у розмірі, може відбутися утруднення дихання у хворого. Токсин починає діяти на органи, які віддалені від вогнища інфекції через тиждень після початку захворювання. У старших дітей в осовному спостерігається дифтерія зіву, а в немовляток  в основному спостерігається дифтерія носа. Дуже часто симптоми дифтерії можна переплутати із симптомами ангіни. Але при дифтерії немає дуже високої температури та не спостерігаються болі в горлі.

Ускладнення

  • параліч діафрагми
  • міокардит
  • параліч дихальних м'язів
  • ураження нервової системи
  • порушення серцевого ритму

Діагностика 

Потрібно найшвидше діагностувати дифтерію, особливо тоді, коли спостерігається токсична форма дифтерії зіву. Дуже мінлива симптоматика даного захворювання, тому використовують біохімію крові, реакції визначення антитіл, загальні аналізи сечі і крові,  лабораторні методи дослідження у вигляді бактеріології.