МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Кропив'янка

Почервоніння шкіри , Свербіж, набряки - це основні, але далеко не все, ознаки кропив'янки. Багато хто чув про неї, не менша кількість людей перенесли її. Про неї потрібно знати, так як в останні роки помічена тенденція до збільшення кількості хворих. У більшості випадків є реакцією організму на алерген.

Причини


Кропивницю можуть викликати різні різні фактори, але найчастіше, це алергічна реакція. Дуже часто причиною є прийом деяких медикаментів , Найчастіше це антибіотики пеніцилінового ряду, знеболюючі (ледокаїн, новокаїн). Тому перед тим. Ка почати лікування подібними препаратами необхідно проводити алергічну пробу. В іншому випадку є великий ризик того, що проста кропив'янка розростеться до розмірів гігантської кропивниці, покриє все тіло, можливий навіть летальний результат.

Харчова кропив'янка виникає після вживання деяких продуктів. Алергія може бути на будь-який продукт, але самими алергенними вважаються морепродукти і цитрусові. Маючи схильність до алергій необхідно бути обережними при вживанні таких продуктів. Нерідко зустрічається кропив'янка і після вживання продуктів бджільництва.

Укуси комах можуть також спровокувати появу червоних пухирів на тілі, які розростаються в дуже лагідні терміни.

Сонячна кропив'янка є наслідком тривалого перебування під променями сонця. Особливо небезпечно перебувати під впливом прямих сонячних променів у період сонячної активності.

Холодова кропивниця зустрічається досить рідко і з'являється в результаті переохолодження, обмороження, тривалого перебування на вулиці в холодну пору року.

Не варто виключати також миючі засоби - порошки, шампуні, гелі, мило та ін Вхідні в їхній склад хімічні елементи, барвники, ароматизатори нерідко впливають дратівливо на шкіру і організм людини.

Симптоми 


Зазвичай гостра форма кропив'янки починається швидко і симптом ярковираженним: сильний свербіж, поява пухирів червоного кольору. Найчастіше вони з'являються на руках, ногах, животі, але може покритися і все тіло. Все відбувається практично блискавично, людина абсолютно нічого не підозрює і раптом помічає, як на тілі з'являються висипання і кількість збільшується їх швидко. Ці висипання трохи підносяться над поверхнею тіла, мають блідо-рожевий або червоний колір, ніякого вмісту всередині них немає. Правда, тривалість цих висипань незначна - від 1 до 6 годин. Іноді поява висипань може супроводжуватися підвищенням температури тіла, слабкістю, головним болем. Якщо ж висипання поширилися по всьому тілу (тіло нагадує географічну карту), то сходять вони значно повільніше, ніж локальні висипання. Ознакою того, що кропив'янка йде на спад, є зменшення плям, їх збліднення з подальшим зникненням.

Ускладнення 


Найстрашнішим ускладненням є набряк Квінке, так як він може стати причиною летального результату. Набряклість з'являється переважно в області губ, очей і статевих органів. Велику небезпеку надає набряк в районі глотки-в голосі з'являється хрипота, дихання утруднюється, з'являється «гавкаючий» кашель, людиною опановує тривога і страх. Набряк може торкнутися трахею і бронхи - в цьому випадку необхідна невідкладна медична допомога, так як хворий може задихнутися.

Кропивниця може вражати людей будь-якого віку, але у випадку з дітьми. Підвищується ризик приєднання вторинної інфекції. Якщо відбувається приєднання стрептококової або стафілококової інфекції, то з'являються точкові висипання, які мають усередині гній. Такі стани нерідко супроводжуються підвищенням температури тіла, млявістю, загальною слабкістю.

14.10.2015