Куліцідоз - алергія на укус комарів
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Куліцідоз - алергія на укус комарів

Укус комара – це дуже звичне явище для більшості людей, що багато хто не звертає навіть нацей укус ніякої уваги. Проте нешкідливі на перший погляд укуси можуть викликати неприємні наслідки для великої кількості людей. У медицині використовують наступний термін «куліцідоз» - це алергічна реакція на укус комара.

При укусах комах в організм людини потрапляють речовини на які імунна система зазвичай реагує. Усім відомо як проявляється зовні реакція на укус комара: червоніє місце укусу, опухає трохи і появляється нестерпний сильний свербіж. У більшості випадків ці ознаки через кілька днів зникають самостійно безслідно. Це прояв слабкої алергічної реакції. Існує велика кількість спеціальних лікарських засобів, які використовуються у місці укусу комара зовнішньо, щоб полегшити свербіж та швидко усунути місцеву реакцію.

Проте у деяких людей відмічається набагато сильніша виражена реакція на комариний укус, а використання лікарських засобів не приносить полегшення. Звичайно, укуси ос чи  бджіл є набагато небезпечнішими, але і алергія на укуси комарів може призвести до анафілактичного шоку.

Швидко розвивається місцева алергічна реакція: після укусу комара відразу утворюється болюча велика папула, яка має схожість на припухлість, яка виникає після бджолиного укусу, вона має блідо-рожеве забарвлення, а може набувати і яскраво-червоного, також виникає дуже сильний нестерпний свербіж, який може стати навіть причиною порушення сну. До 10 см в діаметрі може бути припухлість після укусу, зберігається вона до 24 годин або і більше.У дітей така реакція зустрічається найчастіше, з віком вдосконалюється імунна система, і потім комарині укуси не будуть завдавати особливого занепокоєння.

У деяких випадках може появитися важча реакція людського організму на ті речовини, які потрапляють у кров при укусі комара. При цьому по всьому тілу може появитися червона висипка (кропив'янка), яка характеризується сильною сверблячкою, набряк Квінке. Яко виникла така реакція, то терміново потрібно звернутися до лікаря.

У рідкісних випадках може з'являється втрата свідомості, зниження артеріального тиску, задишка, тахікардія, блювота, нудота. Ці симптоми говорять про те, що починається розвиток анафілактичного шоку. Даний стан є дуже небезпечним для здоров’я людини і вимагає невідкладної медичної допомоги.

Лікування

У більшості випадків особливого занепокоєння укуси комарів не завдають людям.Проте у деяких випадках, особливо у діток, може бути нестерпний свербіж в місці укусу, тому використовують аптечні лікарські засоби, які допомагають полегшити симптоми. Ці засоби мають протисвербіжну, протинабрякову та протизапальну дію.

Якщо виникає сильний набряк після укусу комара, особливо він розвивається у ділянці шиї та обличчя, утруднене дихання, з'явився висип, необхідно у швидкому порядку прийняти всередину антигістамінний препарат і звернутися негайно до лікаря.

Місце укусу не можна розчісувати, щоб не пошкодити шкірні покриви і не занести у рану інфекцію. Така проблема може виникнути найчастіше у маленьких дітей. Тому потрібно використовувати місцеві засоби для полегшення симптомів укусу.