Вушна пробка
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Вушна пробка

Захист слухового проходу являється основною функцією вушної сірки. Вона захищає барабану перетинку від попадання на неї дрібних частинок або пилу. Проте, потрібно періодично видаляти надлишки сірки, тому що саме вона сприяє утворенню вушної сірки.  Пробка, яка утворилася від надлишку сірки може викликати головні болі, а також впливає негативно на слух.

Причини

Головною причиною утворення у вусі пробки є використання ватних паличок, якими людина вдавлює і трамбує щільно сірку в районі барабанної перетинки. На ватну паличку потрапляє лише рідка складова вушної сірки, а щільна структура залишається і трамбується у вусі.

У більшості людей є вушні пробки, проте одних вони турбують, а інших ні, але це до певного часу.

Слуховий прохід спочатку не перекривається повністю при утворенні вушної пробки. Людина добре чує і гарно почуває себе. Проте може погіршитися стан людини з декількох причин:

  • Попадання у вухо води,
  • Чергова чистка ватними паличками вух.

Симптоми   

До симптомів відносять:

  • Поява у вухах шуму,
  • Зниження слухового сприйняття,
  • У деяких випадках може бути головний біль, блювота, нудота, кашель, запаморочення.

Лікування

Не варто займатися самолікуванням, тому що важко видалити вушну пробку, щоб не зашкодити здоров’ю. можна пошкодити барабану перетинку. Тому потрібно звертатися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів. 

Лікар за допомогою промивання видаляє вушну пробку. Направляється пульсуючий струмінь води у слуховий прохід по задній стінці. Разом з водою, яка витікає із вуха  і виходить вушна пробка. Можуть бути такі випадки, що не допомагає промивання, тоді лікар призначає відповідні краплі, які закапують у вухо. Після чого знову промивають вуха.

26.02.2015