МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ларингіт

Ларингіт - це захворювання, яке характеризується запаленням гортані. Дана хвороба пов'язана, як правило, із інфекційними захворюваннями, такими як скарлатина, кір, коклюш та простудними захворюваннями. Сприяють розвитку захворювання запилене повітря, переохолодження, перенапруження гортані, вживання спиртних напоїв та куріння. 

Ларингіт може бути тривалим, це коли хронічна форма та короткочасним. Взагалі дана хвороба швидко прогресує та не більше двох тижнів прогресує.
Хронічна форма ларингіту триває два тижні та ще довше можуть спостерігатися симптоми. Обов'язково потрібно звернутися на консультацію до лікаря, якщо симптоми ларингіту не зникають, а тривають довше чим два тижні, так як захворювання може бути викликане більш важчими проблемами.

Запальний процес ларингіту може охоплювати якусь одну слизову оболонку: голосових складок, надгортаника та ін або всю слизову оболонку гортані - це є  розлита форма ларингіту.

Хронічна форма ларингіту розвивається як наслідок повторюваного неодноразово гострого ларингіту або при тривалих запальних процесах у носі та глотці, та його придаткових пазухах. Сприятливими чинниками захворювання є перенапруження голосу, зловживання алкогольними напоями та  куріння. Хронічний ларингіт також нерідко розвивається у педагогів як професійна хвороба.

Спочатку кашель сухий, а потім він супроводжується відкашлюванням мокротиння; голос при цьому стає грубим, хриплим, а може бути і беззвучним. Може спостерігатися головний біль, підвищення температури тіла незначне та біль при ковтанні. Якщо правильно дотримуватися режиму, який призначив лікар, то хвороба не буде перевищувати 7-10 днів.

При хронічній формі ларингіту пацієнти скаржаться швидку стомлюваність голосу, хрипоту, першіння в горлі, що внаслідок викликає постійне покашлювання. Якщо відбувається загострення запального процесу, то всі симптоми посилюються. 

Види

Катаральний ларингіт характеризується відчуттям першіння в горлі захриплістю, виникає періодично кашель. Катаральний ларингіт - це найлегша форма захворювання. 

Гіпертрофічний ларингіт характеризується першінням та кашлем, сильнішою охриплістю голосу. При даній формі утворюються на зв'язках розростання невеликі (як голівка шпильки), так звані "вузлики співака", які голосу надають хрипоти. Якщо у дітей, що часто у дитинстві страждають ларингітом захриплий голос, то у підлітковому віці проходить захриплість. Лікарі дану ситуацію пояснюють як гормональні зміни в організмі. 

Атрофічний ларингіт характеризується витонченням внутрішньої оболонки гортані. У таких хворих відмічається болісний кашель, сухість у роті, голос хриплий у таких людей майже завжди. Якщо є сильний кашель, то навіть кірки з прожилками крові можуть відходити. Дана форма дуже рідко може спостерігатися у дітей. Лікарі вважають що причина атрофічного ларингіту - це дуже сильне захоплення їжею гострою, яка багата прянощами та приправами. Дана недуга найчастіше спостерігається у жителів Кавказу, горців. 

Є також особливий вид ларингіту - професійний. Даною формою найчастіше хворіють вчителі, викладачі та інші люди, які постійно напружують голос у зв'язку з роботою.

Діагностика 

За допомогою обстеження лікар може ідентифікувати ларингіт. Правильне лікування лікар призначає після огляду голосових зв'язок та звуку голосу.

Коли потрібно звернутися до лікаря:

  • Якщо з'явилася сильна та раптова біль (особливо віддає у вухо), утруднене ковтання або відхаркування крові.
  • Ваші симптоми не проходять протягом 2 тижнів.
  • Підозрюєте наявність іншого захворювання.


Каштанова терапія

Мій зелений піджачок
Весь пошитий з колючок.
Тільки що мені робить -
Я росту, а він тріщить.
І нехай, якщо порву -
Той без нього проживу

Я впевнена, що кожен із ва знає відповідь на цю дитячу загадку. Ці красиві шоколадного кольору плоди встелили алеї у парках, вулиці, стежини. Так і тягнеться рука їх підняти. І вони цього заслуговують. Бо від багатьох захворювань лікують. Пам'ятаю скільки вдячних листів я отримала від тих людей, які не могли спати вночі, бо боліли дуже ноги. І ось коли я порадила їм покласти на ніч у шкарпетки по 5-7 каштанів, то уже за тиждень перестали пекти підошви, не боліли суглоби, а ноги стали теплі. Правда, диво! Ліки не готували, не пили, не їли, не жували каштани, а просто поклали до ніг.

А скільки людей написали про те, що перестало боліти серце, що вилікували артрит. І допомогла їм настоянка із каштанів (одну столову ложку подрібненого каштаану залийте однією склянкою горілки, настійте два тижні і вживайте по 5 крапель чотири рази на день). Для зовнішнього розтирання теж можна приготувати настоянку, але уже не з самого плоду, а з його скориночки, тобто з того зеленого піджачка, який, впавши на землю, звільняє плід, а сам лежить осторонь. Не оминайте його. Але беріть його у свіжому вигляді. Він повинен бути біленький всередині. Щоб зробити настоянку із його шкірки, треба взяти 4 столових ложки цієї подрібненої маси залити півлітрою горіли і настоювати три тижні. А потім натирати хворі суглоби.

Із подрібненої зеленої шкірки із колючками, можна приготувати відвар (одну чайну ложку залити склянкою окропу, поставити на слабенький вогонь або на водяну баню і 12-15 звилин прокип'ятити). А потім вживати 4  рази на день по чверті склянки. Такий відвар допоможе жінкам, якщо у них хворі дітородні органи, особливо фіброміоми. В тому числі і з кровотечами.

Зеленою шкіркою каштанів лікують навіть чоловіків, яким уже за 40 років і вони страждають на чоловічу слабкість. Чотири половинки із двох каштанів подрібніть дуже дрібненько, залийте склянкою окропу і поставте на слабенький вогонь. Прокип'ятіть 15 хвилин, і нехай настій вистигне. В такому ледь теплому вигляді вживайте по півсклянки двічі на день (вранці та ввечері). Для того, щоб приємно було вживати такі ліки, можна додати півчайної ложки меду, підсолодити. І всю силу каштану чоловік відчуває вже за кілька тижнів.

А жінки навіть у клімактеричному періоді теж можуть використовувати ліки із зелених шкірок. Але це стосується тих жінок, яких турбує виділення, білі, а бувають уже й не білі виділення, темні, які роз'їдають шкіру до ран, болить у спині, попереку, і жінка почуває себе слабкою. У таких випадках теж допоможе каштан. Можна приготувати також настій для спринцювання. Або для внутрішнього вживання. Шкірка може допомогти не лише при маткових кровотечах, а й гемороїдальних, коли геморой мучить, і ви не можете сидіти, спати, працювати. Так ось, три столових ложки шкірки каштану залийте літром окропу. Прокип'ятіть 15 хвилин на слабенькому вогні. А потім нехай настоюється. Можна звечора до ранку настоювати або навпаки. А потім процідити і робити ввечері перед сном прохолодні ванночки. Після дефекації треба обов'язково підмитися холодною водою, можна із господарським милом. І незабаром ви відчуєте як вам допоміг каштан не тільки позбавитися болю, а ще й настрій підняв.  

Наталя Земна