Планування сім'ї - важливий крок
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Планування сім'ї - важливий крок

Народження дитини являється важливою подією для кожної жінки. Щоб вагітність була бажаною, принесла лише радість, жінка повинна бути готовою, як психологічно, так і морально до такої відповідальної події у своєму житті, а також потрібно обов’язково мати міцне здоров’я, щоб ніякі проблеми не могли зашкодити народженню дитини. Тому використання контрацепції потрібне кожній жінці, дівчині.

На сьогоднішній день існує дуже великий вибір контрацепції. Головне, щоб кожна дівчина чи жінка могла зрозуміла те, що захиститися від небажаної вагітності – це зберегти своє здоров’я на відміну від проведення медичного аборту. Завжди допомогти усім бажаючим підібрати відповідний метод контрацепції допоможуть лікарі-гінекологи.

Самостійно не можливо підібрати собі відповідний метод контрацепції, тому що кожний метод має побічні дії, а також протипоказання. Залежить відповідний вибір від індивідуальних особливостей кожної дівчини або жінки: інтенсивності статевого життя, статури, наявності різноманітних захворювань, віку, гормонального статусу та ін..

Правильно підібрані сучасні контрацептиви мають велику кількість позитивних ефектів, крім запобігання небажаній вагітності: покращують стан вашої шкіри, нормалізують менструальний цикл та багато іншого.

Бар’єрні методи контрацепції

До цієї групи належать: презервативи (чоловічі та жіночі), діафрагма, цервікальний ковпачок, сперміциди. Усі дані методи блокують прониканні сперми чоловіка у жіночі статеві шляхи, відповідно не відбувається досягнення жіночої яйцеклітини сперматозоїдами. Презерватив також оберігає вас від захворювань, які передаються статевим шляхом.

Гормональні методи контрацепції

До цієї групи належать: вагінальні кільця, ін’єкції, шкірні пластирі, оральні контрацептиви. Принцип їх роботи – це придушення овуляції у жінки. Ефективність гормонального методу становить від 92-99%. Головною умовою даного методу є те, що потрібно усе виконувати згідно інструкції.

Внутрішньоматкові засоби контрацепції (ВМС)

Внутрішноматкові засоби – це спіраль, яка має форму літери «Т». Встановлюється вона лише лікарем-гінекологом.

Існує два види ВМС: одні – запобігають вагітності шляхом вивільнення такого гормону як левоноргестрел,  який у свою чергу викликає гальмування овуляції, згущуючи цервікальний слиз, а також робить ендометрій непридатним для імплантації яйцеклітини. Інші – запобігають прикріпленню заплідненій яйцеклітині прикріпитися до стінки матки.

Природний метод контрацепції

Даний метод заключається у тому, щоб не займатися коханням у ті дні, коли жінка є найбільш фертильною. Щоб користуватися даним методом контрацепції потрібно визначити первинні ознаки овуляції та спостерігати за ними: зміна слизу цервікального, зміна базальної температури тіла, зміна позиції шийки матки.

Овуляцію можна вирахувати також наступним чином: календарний метод передбачає наявність у вас календаря циклу за останніх півроку. Від найкоротшого циклу віднімаєте 18 - це перший день фертильного періоду, а від найдовшого - 11, це останній день фертильного (плідного) періоду. Наприклад: 29-18=11 - це перший день фертильного періоду, 33-11=22 - це останній день фертильного періоду. Вірогідність овуляції в проміжку від 11-го до 22-го дня циклу складає 94-96%.

Хірургічна контрацепція

До даного методу відноситься вазектомія та стерилізація. Хірургічну контрацепцію використовують ті люди, які не планують мати взагалі дітей.

Екстрена контрацепція

Екстрена контрацепція – це використання гормональних препаратів. Використовується вже після того, як відбувся незахищений статевий акт. Екстрена контрацепція не відноситься до методів переривання вагітності, тому що вона застосовується ще на етапі овуляції, запліднення та імплантації.

30.04.2015

О.К. Мельник