У жінок віком від 20 до 45 років зустрічається ендометріоз. Хвороба є підступною, тому протягом довгого часу вона може протікати без ніяких симптомів. Але з часом хворобливі симптоми починають проявлятися.
Лише лікар-гінеколог може виявити ендометріоз, провівши гінекологічне та клінічне обстеження. Використовують додаткові методи дослідження для встановлення правильного діагнозу:
Існує два основних методи лікування захворювання на сьогоднішній день:
Використовуючи гормональні препарати лікар-гінеколог моделює у жінки повну відсутність місячних та вогнище ендометріозу саме по собі атрофуються. Як правило курс лікування захворювання є довготривалим - протягом півроку. Проте гормональні препарати мають велику кількість побічних ефектів і висока ймовірність відновлення процесу після припинення їх прийому.
Найбільш ефективнішим методом являється хірургічний. До цієї хвороби підходили радикально ще 15 років тому, видаляючи матку та уражені органи. На сьогоднішній день за допомогою лапароскопії можна видалити лише вогнища ендометріозу, зберігши при цьому внутрішні статеві органи.
Якщо можливо, то лікарі-гінекологи рекомендують жінкам, які мають ендометріоз родити. Багатьма науковими дослідженнями доказано, що захворювання самостійно проходить у великої кількості жінок після пологів. По-друге для жінки, яка вже має дітей, не так катострофічно радикальне видалення матки, якщо процес не вдалося зупинити.
Найменше ризикують захворіти ендометріозом, ті жінки які вживають протизаплідні гормональні таблетки а також жінки, які палять.