Еднометрит і метроендометрит
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Еднометрит і метроендометрит

Ендометритом називається запалення слизової оболонки матки, супутнє більшості поразок жіночих статевих органів. Захворювання викликається стафілококами, стрептококами, гонококами і кишковою паличкою.

Для захворювання типові такі симптоми, як загальне нездужання, підвищена температура, порушення менструального циклу, а також кров'янисті, гнійні і слизисто-гнійні виділення. Іноді інфекція охоплює м'язовий шар матки і називається метроендометріта, міометрітом, або просто метритом.

Протягом тривалого часу п'явки служили єдиним дієвим засобом у лікуванні запальних гінекологічних захворювань. Деякі поразки жіночих статевих органів досі слабо піддаються будь-якої терапії. Багато процедури (наприклад, парафінові аплікації) в наш час застаріли, хоча парафінотерапія раніше застосовується в лікуванні гострих запалень в малому тазі.

Разом з тим сьогодні медикаментозне лікування в гінекології ефективно як ніколи поповнився складними антибіотиками, що пригнічують гноєродниє мікроорганізми, і гормональними препаратами, що нормалізують функціональну активність статевих залоз і тканин геніталій.

Незважаючи на те, що медикаментозне лікування гінекологічних захворювання сьогодні дуже ефективно, гірудотерапія в області гінекології переживає буквально друге народження. Вона являє собою універсальне і надзвичайно і корисне засіб. Секрет слинних залоз п'явки впливає на самі різні клітини статевої сфери жінки, в якій би стадії розвитку не перебував болючий процес.

Тяжелоізлечімие інфільтрати і гнійники порівняно легко розкриваються або розсмоктуються під впливом п'явочних ферментів. П'явочного ферменти запобігають затвердіння інфільтратів - щільних утворень, які без належного лікування часто виникають в жіночих статевих органах при параметритах, завдаючи жінці сил.

Завдяки винятковим властивостям секрету слинних залоз п'явки у пацієнток з гінекологічними захворюваннями відбувається нормалізація ШОЕ, розсмоктування інфільтратів, зниження температури. І одужання настає порівняно швидко. Навіть сьогодні курс медикаментозного лікування та фізіотерапії займають часу більше, ніж курс гірудотерапії!

Сучасна гірудотерапія просунулася далеко вперед в області гінекології. Досить сказати, що сьогодні за 2 - 3 тижні вдається усунути запалення і позбавити від болю жінку, яка страждає таким важким захворюванням, як хронічний сальпінгоофорит, в тому числі ускладнений спайковимпроцесом.

Постановка п'явок при гінекологічних захворюваннях вимагає досвідченої руки фахівця. П'явки приставляються до нижньої частини лобка і паховій області, навколо статевих губ, навколо анального отвору. Безпосередньо на вульву ставити п'явок можна, оскільки вони можуть прокусити ніжні тканини і викликати велике кровотеча. Дуже корисна постановка п'явок на склепіння піхви (здійснюється кваліфікованим гінекологом).

При цьому використовується від 2 до 7 п'явок - залежно від місця їх постановки.