МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Параметрит

Параметрит - запальний ексудативний процес, причиною якого стають гноєтворні бактерії (стафілококи та стрептококи), що розмножуються в травмованих тканинах шийки матки.

 Параметрит є частим супутником післяпологових травм або абортів, супроводжує злоякісних пухлин і оперативні пошкодження. Запалення поширюється від шийки матки до черевної стінки, саме в цьому напрямку - навколо сечового міхура вгору - рухається ексудат, що представляє собою виділення з кровоносних судин ураженої області.

До запального процесу схильні стінки таза і область клубової кістки, він поширюється навколо прямої кишки, захоплює крижово-маткові зв'язки, бічний звід піхви. Ексудат формується у вигляді невеликих вузлів, але може збиратися й у великі, що заповнюють весь таз. Щільність вузлів може бути м'якою і в'язкою, але можуть бути вузли і хрящевидні. На ранніх стадіях захворювання хворі відчувають колючі та ріжучі болі, піднімається висока температура і з'являється озноб.

Потім починається наступна стадія параметриту, при якій біль вщухає, температура знижується, але утворюються білі, хворобливе сечовипускання і запори. Хвороба супроводжується частими головними болями. Може бути незначно порушений менструальний цикл, а статеве життя повністю виключається через болі під час близькості. При параметриті відзначаються болі в області попереку, а ускладнення можливі через прорив гнійників в пряму кишку, сечовий міхур або черевну порожнину.

Лікування

Лікування параметриту цілком ефективно при правильному підході. При гострому протіканні хвороби необхідний постільний режим. Протипоказаннями є нервова напруга і фізичне навантаження.

У процесі лікування застосовується лід на живіт, якщо турбують сильні болі, то призначають супозиторії з беладони або аналогічними фітопрепаратами. Найефективніший метод лікування - гірудотерапія. П'явки протягом тривалого часу є єдиним рятувальним засобом при лікуванні запальних гінекологічних захворювань. П'явки мають унікальну властивість - виділяти гірудин зі своєю слиною, який діє на всі клітини жіночої статевої сфери, на якій би стадії розвитку не перебував запальний процес.

Якщо при параметриті утворюються складні гнійники або інфільтрати, вони досить легко розкриваються або розсмоктуються під впливом ферменту п'явок. Гірудин перешкоджає затвердінню інфільтратів, що представляють собою щільні утворення, що виникають у жіночих статевих органах при параметриті. Ці утворення стають причиною великих неприємностей жінки, забирають багато сил.

Лікарі бачать безперечну користь п'явок при лікуванні гінекологічних запальних захворювань. При цьому вони лікують п'явками і параметрити і мають дуже добрі результати: за допомогою гірудотерапії був зупинений біль, зменшилися гнійні освіти, знизилася температура, вдалося зняти напругу в тазу і т.п.

П'явки повинні застосовуватися для лікування параметрити, піовара і піосальпінкса. 

Чим же корисні п'явки гінекологічним пацієнткам? Завдяки своїм унікальним властивостям, п'явки здатні нормалізувати РОЕ, розсмоктати інфільтрати, знизити температуру, з їх допомогою організм швидко відновлюється. Навіть у порівнянні з сучасним медикаментозним та фізіотерапевтичним лікуванням, гірудотерапія набагато швидше приносить одужання.