Неврит ліктьового нерва
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Неврит ліктьового нерва

Неврит ліктьового нерва викликає часткову або повну дисфункцію м'язових з'єднань кистьової області. Ліктьовий нерв відповідає за рухові функції кисті і пальців. Поразка цього нерва веде до послаблення хватки, труднощам згину і розгину фаланги пальців. Також відбувається зниження чутливості долоні, як з тильної, так і з ліктьової сторони.

Причини невриту ліктьового нерва

Причиною захворювання є ускладнення перенесених інфекційних захворювань, переломи, робота, що вимагає певного положення рук (постійна опора ліктями на письмовий стіл, підлокітники або верстат).

Симптоми невриту ліктьового нерва

Хворий відчуває труднощі з поворотом долоні тильною стороною вгору, спостерігається провисання кисті руки, відсутність контролю над м'язами, які керують механізмом згинання-розгинання.

Прогресуюча атрофія м'язів кисті руки розвивається з боку п'ятого пальця (мізинця), при цьому основні фаланги інших пальців надмірно розігнуті, а нігтьові - зігнуті. Кисть стає схожою на лапу тварини. М'язи, що відповідають за роботу, знаходяться в постійній напрузі.

З перших днів захворювання хворий відчуває характерний дискомфорт. Оніміння з'являється найчастіше в областях, оточуючих безіменний палець або мізинець, потім поширюється по зап'ястку по краю кисті. Прогресування хвороби викликає зниження тонусу м'язів пальців і плечового відділу. Хвороба розвивається в короткі терміни, тому вимагає своєчасної діагностики та допомоги лікаря.

Лікування невриту ліктьового нерва

Призначаються вітаміни, що регулюють м'язову активність в комплексі з противірусними і гомеопатичними препаратами, голкорефлексотерапія.

Успішне лікування при невриті ліктьового нерва за допомогою фізіотерапії і ЛФК. У разі важкого перебігу хвороби, що викликає повну атрофію м'язової тканини кисті, потрібне оперативне втручання.

Розроблено спеціальні вправи для відновлення функції кисті руки і повернення м'язового тонусу. Вправи можуть проводитися як в кабінеті лікаря, так і в домашніх умовах.

29.09.17