МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Стрес

Стрес - неспецифічна реакція організму на дію екстремальних факторів, будь-яку важко розв'язні або загрозливу ситуацію.

Причини


Зовнішні джерела стресу і занепокоєння: переїзд на нове місце проживання, зміна роботи, смерть близької людини, розлучення, щоденні неприємності, пов'язані з грошовими проблемами, виконанням зобов'язань на певний термін, спорами, сімейними відносинами, невисипанія.

Внутрішні джерела стресу і занепокоєння: життєві цінності і переконання, вірність даному слову, самооцінка.

Симптоми


Симптоми можуть поступово наростати або з'являтися раптово, протягом декількох хвилин. Напади паніки зазвичай тривають недовго, протікають у вигляді емоційних вибухів, що супроводжуються почуттям страху і такими реакціями організму, як посилене серцебиття і потіння.
 
Генералізований тривожний стан зазвичай розвивається поступово і зазвичай не є прямим наслідком якого-небудь певного безпричинного страху (фобії). Дві головні ознаки стресу і тривожного стану це неконтрольована тривога і занепокоєння. До симптомів також можна віднести м'язову напругу, втому, дратівливість, нетерплячість, безсоння або розлади сну, труднощі з концентрацією уваги. Стреси і тривожності можуть призводити до нападів паніки, для яких характерні біль або відчуття дискомфорту в грудній клітці, прискорене серцебиття, утруднене, поверхневе дихання, відчуття нестачі повітря, ядухи, озноб або різке підвищення температури, тремтіння, нудота, біль в животі, оніміння або відчуття поколювання в кінцівках.

Ускладнення


Безсоння, головні болі, болі в спині, запор та діарея, вживання алкоголю, наркотиків, куріння, підвищення артеріального тиску, серцево-судинні захворювання, тривожні розлади, депресія.

28.05.2016