Втрата апетиту (продовження)
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Втрата апетиту (продовження)

Майоран

Кожна мама знає, як іноді важко вмовити дитину поїсти – немає апетиту. Та якщо на столі або в стравах є майоран – жодного примусу непотрібно. Адже і в дорослих, і в малих майоран стимулює діяльність шлунка та кишківника. Людям старшого віку майоран допоможе ще й зняти спазми, якими супроводжуються коліти.

Чай з цикорію

Якщо пити чай з трави цикорію, то він збуджуватиме апетит, поліпшуватиме функцію всіх органів та травлення.

Столову ложку подрібненої трави цикорію (разом з квіточками) залити 0,5 л води перевареної, потримати на слабкому вогні або на водяній бані п’ять-сім хвилин. Потім настояти, доки охолоне. Чай готовий.

Ліки для збудження апетиту

Приготувати суміш з рослин: золототисячник (трава) – 1ч.,корінь аїру – 1 ч., листя трилисника – 2 ч., полин гіркий – 1/5 ч. чайну ложку подрібненої суміші залити склянкою окропу, настояти тридцять-сорок хвилин. Процідити. Пити: дітям по столовій ложці за півгодини до вживання їжі, дорослим – по чверті склянки тричі на день.

Ліки з підбілу (мати-й-мачухи)

Колись молоді матері, перейнявши досвід у своїх бабусь, давали чай з підбілу звичайного малим дітям, у яких був поганий апетит. Після цього дитина добре їла і була здоровою.

Столову ложку подрібнених квітів та листя мати-й-мачухи залити склянкою окропу, настояти тридцять-сорок хвилин, процідити. Вживати по одній столовій ложці дорослим, дітям – по чайній, чотири рази на день.

Апельсиновий сік

Апельсиновий сік рекомендується дорослим і дітям (надзвичайно корисний апельсин і сік з нього ослабленим дітям) для підвищення апетиту, поліпшення травлення, налагодження моторної функції кишківника. Показаний людям, які страждають від гастритів із зниженою секреторною діяльністю, поганого жовчовиділення. 

Однак слід пам’ятати, що апельсиновий сік протипоказано вживати у разі виразкової хвороби шлунка та гастриту з підвищеною секреторною діяльністю (підвищеною кислотністю шлункового соку).

12.10.2016