Кукурудза: вітаміни, мінерали, жири, вуглеводи
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Кукурудза: вітаміни, мінерали, жири, вуглеводи

Ця дивовижна рослина не пам’ятає родичів, бо їх – ні близьких, ні далеких – у неї нема. Вона неповторна, єдина. А історія її надзвичайно цікава, захоплююча. 

Першим з європейців побачив її Христофор Колумб і в XV столітті привіз до Іспанії. Потім вона помандрувала далі. А вже у 1847 році її вирощували на нашій землі.

Кукурудза чудова лікувальна рослина. У тих країнах, де їдять чимало страв із кукурудзи, кількість захворювань, особливо серцево-судинних, значно менша, ніж у районах, де кукурудзу не вживають. А це, очевидно, завдяки олії, яка є в кукурудзі, жирним амінокислотам. Вони добре виводять холестерин з організму, не відкладаються холестеринові бляшки, забезпечується лікування та профілактика атеросклерозу, ожиріння, захворювань печінки, облітеруючих захворювань артерій, цукрового діабету. Окрім того, ліноленова кислота, яка міститься в кукурудзі, потрапляючи з їжею в організм, перешкоджає утворенню тромбів. Долає остеохондроз і подагру. Кукурудза зміцнює нирки, печінку, шлунково-кишковий тракт, серцево-судинну систему.

При достатньому вживанні кукурудзи в організмі людини розчиняються солі: карбонатні та фосфатні, які відкладаються спричиняючи остеохондроз, а також уратні, що відкладаються у нижніх кінцівках, викликаючи подагру. Розчиняються також камінці у нирках, у сечовому міхурі.

Такі лікувальні властивості мають також кукурудзяні приймочки, їх збирають, коли достигають качани. Вибирають світло-жовті, червонясті ниткоподібні м’які коси кукурудзи, сушать на повітрі у затінку, щоб не почорніли. А тоді вже можна робити з них відвари, настої, екстракти, для лікування холециститу, холангіту.

Столову ложку приймочок заварити склянкою окропу, настояти. Пити по 1\4 склянки 4 рази на день. І вже за кілька днів у хворого налагодиться жовчовиділення, зменшиться в'язкість та щільність жовчі, тобто вона вже не буде схожа на замазку з якої можуть утворитися камінці. Окрім того, відчуєте, що зменшився біль у правому підребер’ї або й зовсім зник, не діймає нудота і метеоризм (не здуває кишківник).

За такого лікування збільшується кількість тромбоцитів, отже прискорюється процес згортання крові. На це повинні зважити ті, у кого, як кажуть, «густа кров».

Наталія Земна

04.04.2016