Зверніть увагу на кропиву
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Зверніть увагу на кропиву

Трави дають нам наснагу, рятують від голоду, холоду та різних недуг.

Візьмемо кропиву, яка є вже немолода. Та в будь-якому віці вона є кровоспинним ззасобом. Особливо цінна для тих жінок при маткових кровотечах, застосовується від гемороїдальних, ниркових (коли появляється кров у сечі), шлункових, носових кровотеч, які частіше бувають у дітей. Треба відзначити: кропива дводомна – дуже гарний кровоочисний засіб, добре регулює діяльність шлунка. Проноси, диспепсію, запальні процеси у дітей – усе лікує кропива. А дітей раніше від золотухи лікували чим? Звісно ж, кропивою.

Застосовується кропива у народній медицині як відхвркувальний засіб при лихоманці, особливо за кровохаркання. Раніше пропасницю, малярію, бронхіальну астму лікували теж кропивою.

Ліки з кропиви від астми
  • Одну чайну ложку кропиви залити склянкою окропу. Щодня випивайте по одній склянці напою.

Люди старшого віку добре знають, що кропива зарадить від ревматизму та поліартриту. Коли за поліартриту усі суглоби набряклі, болючі, не рухаються, п’ють з кропиви чай, а траву з нього розжовують. Як паряться у бані, то беруть віники з кропиви або додають їх до березових гілочок. Добрий буде кровообіг. Кров надійде до усі болючих суглобів, зніме запальні процеси, і біль ущухне. Дуже гарний результат буває, коли п’ють настій і одночасно роблять зігріваючі компреси або невеличким пучечком кропиви легенько б’ють по суглобах, які дуже болять.

Настій від хворих суглобів
  • Одну столову ложку подрібненої кропиви залийте склянкою окропу, нехай настоюється 15-20 хв. Вживайте по одній столовій ложці тричі на день.

Чай із свіжої кропиви
  • Одну столову ложку свіжої кропиви залийте склянкою окропу. Варіть 1-2 хвилини і випийте разом з травою. 

Коли болять ноги за гострого сулобового ревматиззму і подагри, застосовуйте такі ліки.

Ліки від подагри
  • Одну столову ложку листя кропиви (свіжого або висушеного) залийте склянкою окропу. Закутайте і настоюйте 1 год. Вживайте по одній столовій ложці 4 рази на день за 30 хв до вживання їжі.
Наталія Земна

30.03.2016