У дитини є... небезпечний ворог
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

У дитини є... небезпечний ворог


Чимало мам і татусів, та й бабусі, цікавляться: як же позбутися цього нашестя глистів, що нині ніби епідемія напосіла на дітлахів. Глисти в організмі дитини, не сформованому, не окріплому – це страшний ворог, з яким треба боротися. 

Отже, невелика, але важлива пам’ятка для усіх, як уберегтися від глистів. Передусім, дотримуватися правил особистої гігієни, зокрема, обов’язково мити руки перед їжею, після приходу з вулиці, відвідин туалету. Не купувати не упаковані продукти на вулиці. Перед вживанням ретельно мийте овочі і фрукти. І обов’язково проточною водою, а ще ліпше ошпарити їх окропом. У жодному разі не можна куштувати на базарі продукти. Вибирайте їх за зовнішнім виглядом товару і продавця. М’ясо і рибу слід піддавати термічній обробці – не менше 30-40 хвилин за температури 100С. На кухні мають бути окремі дощечки для нарізання тваринних сирих продуктів, овочів, фруктів, хліба, готових продуктів та ін..

Для лікування глистів у різнотрав’ї є дуже багато рослин. Перша з них – пижмо звичайне, яке лікує лямбліозні холецистити та лямблії. Для цього треба взяти для дитини, якій не більше 5-ти років, одну чайну ложку подрібненої рослини, заварити склянкою окропу. Якщо ж це дитина старшого віку або дорослий, тоді треба брати замість чайної столову ложку пижми (подрібнених листків або квіток). Ліки мають настоятися звечора до ранку. Вранці процідити, півсклянки настою випити натщесерце, другу половину – увечері  перед сном. Курс лікування – сім днів.

Далі, через тиждень після такого лікування продовжуємо іншими ліками (лише для дорослих). Взяти один-два зубці часнику, залити двома склянками гарячого молока. Настояти, поки молоко прочахне до тілесної температури і тоді зробити клізми цим розчином. Через сім днів, якщо робити саме такі клізми після застосування пижми, то виходять білі згустки, тобто лікується лямбліозний холецестит (білі згустки – ні що інше як лямблії). Продовження буде...

12.03.2016