Капуста: від здоров’я до краси
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Капуста: від здоров’я до краси

Споживаємо капусту і не задумуємося, що лікуємося природними ліками. Усі види капуст – червонокачанна, брюссельська, кольрабі, цвітна – містять багато вітамінів, мінеральних солей, мікроелементів.

Квашена капуста, наприклад, допомагає при атеросклерозі, виводить з організму холестерин, чистить судини. Помічний сік квашеної капусти при закрепах. Та не забувайте до однієї склянки такого соку влити дві столові ложки олії. Випити півсклянки вранці натщесерце, ще півсклянки – ввечері перед сном. Сік без олії рекомендують пити при хронічній диспепсії.

З давних-давен люди помітили: якщо ввечері з’їсти капусту, то нормалізується сон, заспокоюється нервова система. Завдяки наявності калію капусту радять вживати хворим на серце. Цей овоч допоможе дитині при втраті апетиту, дорослому при виразці чи ерозії шлунку, коли він розтягнений чи опущений, а кислотність шлункового соку понижена. Капуста лікує подагру (коли болять ноги, пече підошва, є набряки), водянку, бо має сечогінні властивості, виводить уратні солі, нормалізує водно-сольовий обмін.

Окрім того, як сечогінний засіб, сік свіжої капусти приймають по півсклянки тричі на день впродовж тижня. Свіжий капустяний сік пропоную для зміцнення організму – він корисний хворим на авітаміноз (коли організм збіднений на вітаміни). Капусту можуть вживати хворі на діабет, бо цей овоч містить невелику кількість вуглеводів.

Однак, капустяний сік суворо протипоказаний при підвищеній кислотності шлункового соку. Не підходить капуста також людям із захворюваннями  підшлункової залози, навіть погіршує стан здоров’я, бо викликає відчуття важкості в підложечці, посилює метеоризм.

Капустяний сік має антисептичні властивості – усуває запальний процес і гній при фолікулярній ангіні. Капустяним соком розбавленим навпіл водою корисно полоскати горло. Народні цілителі вважають, що сік із свіжої капусти з додаванням цукру розріджує мокротиння у бронхах. Тому його добре пити при кашлі, ангіні.

Капустяним соком колись виводили бородавки. Змащували їх впродовж десяти днів і – бородавки відпадали. Провареним у молоці капустяним листям у давні часи дітей лікували від золотухи. листя подрібнювали і змішували з висівками. З цієї мали ліпили млинці і прикладали їх до уражених ділянок шкіри. Зараз мами теж користуються цим стародавнім лікувальним засобом і дуже задоволені.

 Наталія Земна

 30.12.2015