МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Набрид мозоль

Мозолі виникають як потовщення шкіри в місцях, що підпадають тертю і тиску, найчастіше на руках та ногах. Вони мають пірамідальну будову з вершиною, направленою всередину. Маленький мозоль інколи завдає стільки клопоту, незручностей, ускладнює ходу, робить боляче…

Позбавитись від нього, здається, просто не можливо. Ніби своїм корінням він настільки глибоко проник в товщу тканини, що хіба позбудешся? Але в народній медицині, безперечно, є рецепти позбавлення від мозолів.

Перед тим, як почати позбуватися мозолів засобами народної медицини, рекомендується провести курс гарячих мильно-содових ванн: 1 столова ложка соди на 3 літри води. В розчин додати настій ромашки у співвідношенні 1:10. Перед ванночкою грубу ділянку шкіри обережно розтерти пемзою. Парити шкіру не більше півгодини протягом тижня. Після розм’якшення шкіри можна користуватися одним з наступних засобів для видалення мозолів:

1. Розпаривши ногу перед сном, прив’язати до мозоля шкірку лимона з м’якоттю. Протягом 2-3 днів процедуру повторювати, після чого знову розпарювати ногу і обережно зняти мозоль.

2. Ворог мозолів – цибуляче лушпиння. Його складають у банку і заливають столовим оцтом. Банку закривають папером для компресів і залишають на два тижні при кімнатній температурі. Потім лушпиння виймають, дають оцту стекти, і злегка підсушують. На ніч з лушпиння роблять компрес: пласт лушпиння в 2-3 мм накладають на мозоль, змастивши шкіру навколо вазеліном або жирним кремом. Зранку знімають пов’язку, мозоль можна злегка зішкребти.

3. Допоможе вам свіжий «молочний» сік кульбаби. Вижміть його з квіток та стовбура рослини, змастіть уражену ділянку шкіри. Добре допомагає при видаленні сухих мозолів, а також бородавок.

4. При сильному болі, при нестерпному мозолі корисно його протирати декілька разів на день томатною пастою чи ж томатним соком.

5. Розрізати вздовж шматочок чистого вимитого листя алое, накласти його свіжим зрізом на мозоль, накрити компресним папером чи поліетиленом, забинтувати на ніч. Вранці грубу шкіру зчесати спеціальною щіткою чи пемзою.

6. Хлібну м’якоть замочити в столовому оцті на 30 хвилин. Потім прикласти до мозоля і закріпити пов’язкою. Якщо з’явиться біль – необхідно її зняти.

7. Листки ірису можна сильно подрібнити, заварити окропом і прикладати у вигляді припарок на затверділі ділянки шкіри рук, ніг, на мозолі – шкіра розм’якне і мозолі можна буде безболісно зняти. Час процедури – 2-3години, повторювати її необхідно 2-3 рази.

8. Живиця будь-яких хвойних дерев виводить чудово мозолі протягом 3-5днів. Живицю накладають на мозоль, заклеюють лейкопластиром і міняють через добу. Перед накладанням живиці мозоль необхідно розпарити.

Наталія Земна

28.04.2016