Лікувальні властивості каланхое
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікувальні властивості каланхое

Різновидів каланхое є дуже багато. Поговоримо сьогодні про такий вид як каланхое Дайгремонта (або бріофілюм Дайгремонта), який дуже добре лікує печінку. Навіть часто в народній медицині для лікування гепатиту С використовують сік саме з цього різновиду каланхое.

Ефективність ліків із каланхое при лікуванні будь-якого захворювання дуже висока. Можливо тому, що ця рослина містить дубильні речовини, органічні кислоти (яблучну, лимонну, щавлеву, оцтову), полісахариди, макро- і мікроелементи. Навіть аскорбінової кислоти у цій дивовижній рослині до 40%.

У медичній практиці використовують сік каланхое, який отримують із листя і трав’янистої частини. Якщо ви зрізали каланхое, наприклад, щоб вичавити сік, то не обов’язково брати лише листочки, - беріть і те зелене стебло, яке можна подрібнити і вичавити сік. Іноді стебло дає більше соку, ніж листочки.

Каланхое досліджували досить тривалий час, і ось медико-фармакологічними дослідженнями доведено, що сік рослини має протизапальну і антисептичну властивість. Тому і сприяє швидкому очищенню рани і є гарним стимулятором процесу регенерації тканини. Регенерує тканину, нарощує її, очищає. І росте вже здорова, нормальна тканина. Особливо це помітно, коли гнійні рани, виразки, що тривалий час не заживають – на допомогу приходить каланхое. Лікує він всі виразки та рани, навіть трофічні виразки гомілки. А найчастіше ж вони бувають при порушенні кровообігу нижніх кінцівок, коли людина хвора на цукровий діабет, або гіпертонію, чи було таке захворювання як «рожа» (тобто бешиха).

Рослиною користуються і жінки, які народили, у яких з’явилися тріщини на сосках, молочних залозах. У таких ситуаціях каланхое – найперший помічник.

Сік каланхое лікує всі запалення слизових оболонок. Навіть коли роблять пластичні операції при опіках, пораненнях, то каланхое допоможе швидше «приживитися» шкірі.

При запаленні ротової порожнини, навіть коли виник пародонтоз, каланхое допомагає усунути кровотечі, відновлює тканину ясен.

Наталія Земна 

12.10.2015