Алергія: причини, наслідки і способи лікування
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Алергія: причини, наслідки і способи лікування

Алергія– це підвищена чутливість імунної системи на різні речовини, яких називають алергенами.

Вони викликають у людини різні симптоми, починаючи від слабкого занепокоєння до ризику для життя. У людини, схильної до алергії, імунна система сприймає алерген як загрозу для її життєдіяльності. Зазвичай алергени впливають на очі, ніс, горло, легені, шкіру або травний тракт. Як правило подібні реакції провокуються пилком або сухими продуктами. Щоразу, коли людина вдихає шкідливі для неї рослинні похідні або споживає певну групу продуктів, починається алергічна реакція. Науковці вважають, що алергія має спадкову базу. Але народна медицина має інший погляд на алергію. Діти, батьки яких страждали на алергію, можуть не бути алергиками. І навпаки, у дітей, пращури яких не мали алергії, можуть виникнути алергічні реакції. Тобто, це є доказом того, що алергія не є захворюванням спадкового характеру.

Вважають, що основним алергеном є пилок рослин. Внаслідок цього алергія може бути сезонною: весняна – з кінця квітня до середини травня, що викликана пилком дерев, та літня – виникає з кінця травня до середини липня і викликається переважно пилком трав. Алергічні реакції тривають довго. Вони продовжують виникати аж до перших морозів на пилок рослин типу амброзії. Така алергія є найпоширенішою.

Алергеном також може бути цвіль, що накопичується в приміщеннях з великою вологістю та ін..

Однією з найефективніших трав у лікуванні алергії є череда трироздільна.

Відвар з череди трироздільної

  • Одну столову ложку подрібненої трави залити 1 склянкою окропу, поставити на вогонь, довести до кипіння. Потім відставити, нехай прочахне. Дорослі люди можуть вживати по чверті склянки 4 рази на день. Дітям від 5 до 10 років дають по 2 столові ложки, від 2 років до 5 – по 1 столові ложці, а зовсім маленьким, до двох років, по 1 чайні ложці

Настій з калини

  • Одну столову ложку квітів залити 1 склянкою окропу, настояти дві години, процідити. Пити по 1 чайній ложці 5-6 разів на день за 30 хвилин до вживання їжі.

Настій з порічки (внутрішнє та зовнішнє)

  • 10 свіжих листків (1 столову ложку сухих) залити 1 склянкою окропу. Настоювати 3 години у термосі, процідити. З цього настою роблять ванночки для дітей та дають пити по 1 столовій ложці 5-6 разів на день.

Настій з малини (зовнішнє)

  • 1 столову ложку квітів залити 1 склянкою окропу (бажано у термосі). Відставити на дві години, процідити. Таким настоєм можна вмивати дитину, робити примочки, компреси.

Настій з берези

  • 1 чайну ложку листя та бруньок берези залити 0,5 склянки окропу, настоювати 30 хвилин. Пити по 2 столові ложки у проміжках між вживанням їжі.

Настій з нагідок лікарських

  • 1 столову ложку пелюсток залити 0,5 склянкою окропу. Настоювати 2 години. Пити по 1 столові ложці 2-3 рази на день за 20 хвилин до вживання їжі.

Наталія Земна

25.09.2015