Літня терапія. Ліки молодості та здоров’я
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Літня терапія. Ліки молодості та здоров’я

Багате літо на цілющі трави. Немає жодної рослинки, яка б не була помічною при лікуванні різних хвороб. Візьмемо для прикладу м’яту.

Про цілющі властивості цієї трави добре знають фармакологи, аптекарі. М’яту століттями використовували для зупинки сильних кровотеч, якщо вони супроводжувалися болями. Неперевершена м’ята за своїм заспокійливим ефектом: при депресіях, неврозах, пригніченому стані під час клімаксу – як у жінок, так і у чоловіків. Але я застерігаю – не захоплюйтесь чаєм із м’ятою, бо його надмірне вживання може розслабити шлунок, понизити кислотність. Проте такий чай заспокійливо впливає на нервову систему. Раніше невелику кількість м’яти додавали в узвар, квас, а також у відвар, в якому купали золотушних дітей.

Меліса (лимонна м’ята) також корисна при неврозах, розладах нервової системи. Але найчастіше нею користуються при жіночих проблемах. Врожай цих рослин можна збирати кілька разів на рік.

А ще бажано, щоб у кожної господині росла трава, яка теж дуже потрібна для жінок. Це приворотень звичайний. Цвіте він непоказними зеленими квіточками. В народній медицині широко застосовують цю рослину, бо лікувальними є і квіти, і листя, які містять дубильні і смолисті речовини, аскорбінову кислоту, цукор. І найголовніше у цій траві містяться фітогормони, які дуже близькі до жіночих. Тож якщо жінка хоче довго виглядати молодою, почувати себе добре, завжди бути життєрадісною і веселою, приворотень їй допоможе. Цією травою лікують не лише жіночі захворювання, а й хвороби кишківника, коли у ньому утворюються, так звані, вітри, або ж в’яла перистальтика чи виникли набряки. Причому приворотень усуває набряки будь-якого походження – серцеві, ниркові, а також запальні процеси, внаслідок яких з’являються набряки.

Особливо корисно пити із нього чай, а чи відвар. Передусім, жінкам перед пологами. Тоді пологова діяльність проходить нормально як для мами, так і для дитини.

Не забувайте і про шовковицю. Особливо корисна вона дітям. Зокрема, хлопчикам у яких був паротит, свинка чи скарлатина. Тим, у кого хворе серце, стенокардія, треба їсти по чотири склянки шовковиці на день. Зелені ягоди скріплюють шлунок, при проносах, а якщо закріпи – назбирайте дозрілих і навіть перезрілих плодів шовковиці. Вони відновлять перистальтику кишківника. Не забувайте додавати листочки шовковиці до компоту, чаю, навіть у суп і борщ для надійної профілактики від паразитів, які особливо набридають дітям влітку.

Також обов’язково нарвіть листочків смородини чорної і зваріть чай, який підсилить ваш імунітет. Бо смородина чорна – надійна профілактична культура, особливо із суницею лісовою. А висушені листочки зцілять вам печінку, підшлункову залозу, нирки і взагалі – весь організм.

Наталія Земна

24.08.2015