Абрикоси. Лікують свіжі плоди, листя і зернята
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Абрикоси. Лікують свіжі плоди, листя і зернята

Абрикоси, насамперед, слід вживати виснаженим людям, які відчувають фізичну втому, або перенесли важкі захворювання. Ці плоди дають сили та енергії. Оскільки в абрикосах міститься велика кількість заліза (близько 40 мг – на 100 г свіжих плодів), вони корисні при недокрів’ї, хворій серцево-судинній системі. До речі, у 100 г абрикосів заліза стільки, скільки у 250 г телячої печінки.

Про абрикоси не варто забувати і гіпертонікам. Адже у плодах міститься велика кількість калію, необхідної для нормальної роботи серця. Тож, коли хворим на гіпертонію рекомендують застосовувати сечогінні ліки, то з організму виводиться багато мінеральних речовин, у тому числі калію. А абрикоси та курага (сушені плоди), навпаки, збагачують ним організм.

Якщо ваш кишківник «лінивий» і не виконує достатньо своєї травної функції, додавайте абрикоси до щоденного раціону. Свіжі плоди лікують шлунок і сприяють кращому перетравленню їжі. Вони також послаблюючий природній засіб, який, до того ж, налагоджує перестальтику кишківника, сприяє його очищенню.

Свіжі плоди сприяють зниженню температури тіла при застуді. І якщо ви не долікували її, продовжуєте кашляти (не викашлюєте все мокротиння з бронхів), то абрикоси вам просто необхідні. Вони розріджують мокротиння, яке легко видаляється.

Однак майте на увазі: жовто-гарячі соковиті плоди не можна їсти натще серце, а також після споживання «важкої» їжі (зокрема м’яса, яєць). Після вживання абрикосів не пийте сирої води, бо можуть виникнути проноси. Від свіжих плодів варто утриматись людям, хворим на виразку шлунка, 12-палої кишки, гіперацидний гастрит, цукровий діабет (у свіжих плодах, а також у куразі міститься багато цукрів). А якщо не втримаєтеся і поласуєте абрикосами в надмірній кількості, то у травних органах може виникнути біль. Позбутися його допоможе водичка з кропу. Готуйте її так: одну столову ложку подрібненої зелені кропу залийте 1 склянкою окропу, настійте, поки прочахне і випийте. Можете скористатися і настоєм його насіння: 1 чайну ложку насіння кропу – на 1 склянку окропу.

Окрім того, абрикосове насіння (зернятка) використовують підчас приготування гіркомигдалевої води (лікарі рекомендують застосовувати її як природній засіб проти кашлю). Тож 6-10 г зерняток на добу достатньо для того, аби пришвидшити лікування бронхітів, бронхіальної астми, закрепів, геморою. Та пам’ятайте: якщо зернятка їсти в надмірній кількості, це може викликати навіть отруєння організму, тому що в насінні міститься багато амигдаліну. А листя можна використати замість… зубної пасти, вгамувати зубний біль, оздоровити оболонку ротової порожнини, зокрема ясен.

Наталія Земна

22.04.2016