Персики. Лікують листя, квіти і зернята
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Персики. Лікують листя, квіти і зернята

Персики корисні і дітям, і дорослим. Адже вони багаті на вітаміни С, В1, В2, РР, Е, калій, каротин (провітамін А). лікувальними вважаються квіти, листя і зернята.

Насамперед вони помічні при захворюваннях печінки, шлунково-кишкового тракту (посилюють секрецію шлункового соку, покращують травлення). Плоди, відвари з квітів рекомендують вживати тим, у кого ентероколіти, гастрити з пониженою кислотністю шлункового соку, тобто при гіпоацидних та анацидних гастритах (коли нема кислотності шлункового соку),  а також при закрепах.

Персики додають сил, зміцнюють організм. Особливо після важких та тривалих захворювань (коли організм виснажений і людина дуже схудла). А також тим, у кого серцево-судинні та онкологічні захворювання. А оскільки його плоди сприяють сечовиділенню, утворенню сечі, то корисні людям з хворими нирками, тому обов’язково повинні бути у раціоні їх харчування.

Помічний персик при збудженні нервової системи, анемії, низькому гемоглобіні (особливо у дітей). Після вживання – відчуєте приплив сил, не будете страждати на недокрів’я. цьому сприяє велика кількість заліза, міді, марганцю, йоду, які є у плодах. Зокрема, заліза у персиках більше. Ніж у вишнях, айві, яблуках, абрикосах, грушах, сливах, хурмі.

Вітамін Е, у поєднанні з марганцем, відіграє важливу роль при неплідді жінок та чоловіків, в омолодженні організму. Тому персики у народі називають «молодильними яблуками». А разом з вітаміном С, вітамін Е підвищує опірність організму до розвитку злоякісних новоутворень.

Зовнішньо з м’якуша плодів (його треба ретельно розтерти) готують живильні маски. Рецепт такий: нанести м’якуш на обличчя на п’ятнадцять-двадцять хвилин. Змити теплою водою і сполоснути прохолодною. Такі маски надають шкірі свіжості, еластичності, розгладжують її.

А для рук, уражених екземою, роблять ванночки з листя. Навіть якщо висипань на шкірі нема, все одно такі ванночки будуть помічними для втомлених, жилавих рук. Настоями з листя можна вмивати й обличчя.

Використовуйте для лікування також і зернята. Це один з найкращих лікувальних засобів від діатезу і алергії у дітей та дорослих. Для цього зернятка треба добре підсмажити, розтерти, розмолоти на кавомолці. Борошно трішечки змочити водою, а потім змащувати ним шкіру, уражену висипами. 

Наталія Земна

02.07.2015