Тромбофлебіт: причини і способи лікування
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Тромбофлебіт: причини і способи лікування

Тромбофлебіт – запалення вен, що супроводжується утворенням тромбів. В літературі офіційної медицини зазначається, що причина хвороби – підвищення рівня протромбіну у крові. Однак, досліджуючи тривалий час це захворювання, визначила, що не кількість протромбіну стає причиною недуги, а запалення стінок судин. І лікувала судини. Доказом того, що мала рацію, стало одужання людей, яких лікувала.

Тромбофлебіт небезпечний тим, що викликає набряки та розширення розслаблених вен – це призводить до варикозу, а згодом і до трофічних виразок. Захворювання вимагає тривалого лікування: поки хворий відчує, що біль вщух. Отже, припинилося запалення судин.

Є чимала літератури, де автори радять «надуті» вени розтирати настоянками. Але за нашими спостереженнями, робити цього не слід. Бо під час розтирання тромб може відірватися, потік крові віднесе його у кровоносні судини інших органів. Тож це може спричинити закупорку вен, викличе хворобу значно складнішу, ніж тромбофлебіт, або ж навіть призведе до смерті. Ще радять гарячі ванночки для ніг. Однак вони лише ускладнять запалення. Температура ванн повинна бути не вищою за 37-37,5 С. Відвари для ванночок добре готувати з гілочок верби, кори дуба, каштану київського (кінського), ромашки, шавлії, кропиви. Найкращі ліки від тромбофлебіту – з каштану.

Народна медицина пропонує:

Ліки з каштану

Подрібнений плід каштану кінського (разом із брунатною шкіркою) висушити, розтерти на борошно. 2,5 столові ложки такого борошна залити 0,5 л горілки, настояти два тижні. Пити по 10-15 крапель чотири рази на день: тричі перед вживанням їжі, четвертий раз – перед сном.

Народною медициною доведено: настоянки з квітів та плодів каштану лікують також суглоби, гіпертонію, розшарування сітківки ока. Настоянку з каштану добре застосовувати також, якщо болить серце, судомить, слабне зір, перед очима туман або сітка. Таке лікування сприяє зменшенню набряків, усуває біль, поступово розсмоктує тромби. Навіть трофічні виразки, що виникають внаслідок варикозного розширення вен, піді дією каштанових ліків починають загоюватися. Радять ці ліки й тим, хто потерпає від геморою.

Каштан – для хворих суглобів

Подрібнити 20 кожушинок каштанових плодів і залити 0,5 л горілки. Настоювати 21 день, щодня збовтуючи. Настоянкою розтирати хворі суглоби. Можна для розтирання та компресів приготувати горілчану настоянку з корою і квітами дерева.

Аплікації з каланхое

Листочки брати свіжими або настояти на горілці. Півлітрову пляшку наполовину заповнити подрібненими листочками каланхое і долити доверху горілкою. Настояти 8 днів. Складену вдвоє-втроє марлю змочити у такій настоянці, класти на хворі ноги на 30 хвилин.

Аплікації з полину

Листочки подрібнити, змішати навпіл з кислим молоком або сметаною. Суміш покласти на півгодини на ноги. Потім змити теплою водою.

Наталія Земна

10.07.2015