МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ванни з сіна

Беремо сіно з копиці, а ще краще те, що осипалося з копиць, під копиць. Тобто, потерте сіно. Для повноцінної ванни знадобиться один кілограм такого сіна. Кладемо його в каструлю, заливаємо водою, ставимо на слабкий вогонь і півгодини «варимо». Потім проціджуємо, настоюємо близько години. І наливаємо у ванну.

Можна сировину (потерте сіно) покласти у полотняний мішечок і опустити його в каструлю з водою, кип’ятити на слабенькому вогні півгодини, потім мішечок витягти, відтиснути. Відвар вилити у ванну.

Температура купелі не повинна перевищувати 37-38 С. тільки тоді ванна буде ефективною та лікувальною.

Курс лікування – 10-12 ванн. Першу ванну приймати від 5 до 10 хвилин. Поступово час збільшувати і вже останні ванни можуть тривати 45 хвилин. І навіть до години. Такі ванни зміцнюють нервову систему, знімають запальні процеси.

Ваннами з сіна поліпшували кровообіг, лікували ревматизм, подагру, знімали біль у суглобах, зцілювали суглобну сумку, лікували чиряки та фурункули на шкірі.

Ванна із сіна виводить надлишки води з організму, усуває набряки. Ефективна вона у разі колітів: ниркових, печінкових, кишкових кольок, а також судом.

Кілька ванн – і людина немов місяць розкошувала на природі і одержала саме ту кількість ліків, яку потребує організм. Чому? Бо шкіра – це не тільки вивідний орган (виводить шлаки тощо), а водночас вона й усмоктує. Кожна клітина шкіри знає, що їй потрібно і скільки. Вона й бере необхідне, а зайве – відштовхується оболонкою клітини.  

Наталія Земна

02.04.2015