Малюк застудився. Аромотерапія
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Малюк застудився. Аромотерапія

З’явилися перші ознаки захворювання: дитина чхає, покашлює. Насамперед треба добре провітрити кімнату, де перебуває малюк (на цей час переведіть його в інше приміщення). Після цього зробіть дезінфекцію домашніми рослинними засобами. Наріжте кільцями цибулю і поставте на столі. Пам’ятайте, що фітонциди цибулі чудово знешкоджують як бактеріальну, так і вірусну інфекцію. Можна розім’яти кілька зубчиків часнику і також залишити відкритими – фітонциди часнику ще активніші, ніж фітонциди цибулі, хвої, сосни.

Добрі дезінфекційні властивості притаманні листю берези, зібраному напровесні і висушеному в затінку (а зберігати потрібно не в целофанових, а паперових пакетах).

Якщо восени, взимку, навесні сухе березове листя розпарити, заливши окропом, пахощі берези заповнять вашу оселю. І це не тільки аромат березового лісу. Це фітонцидні пахощі ефірної олії березового листя, які пригнічують і знищують хвороботворні бактерії та віруси. Чудово очистять середовище від мікроорганізмів гілочки туї, ялівцю, модрини, розвішані у приміщені.

Слід знати, що вчасно розпочата фітотерапія в лікуванні дихальних шляхів не тільки полегшить перебіг хвороби, а й може їй  запобігти.

У період загострення лікарські рослини рекомендується застосовувати разом із медикаментозною терапією, а між нападами, наприклад, при бронхіальній астмі. Або в період диспансерного нагляду рослинні лікарські засоби можна використовувати як основний метод лікування.

Зауважте, як реагує дитина на рослинні ліки: може бути індивідуальна непереносимість, показником є алергічні прояви.

Наталія Земна

25.02.2015