Герпес – хвороба підступна
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Герпес – хвороба підступна

Особливість простого герпесу полягає в тому, що потрапивши до організму, збудник інфекції залишається в ньому тривалий час, у неактивному стані перебуває в нервових вузлах. Час від часу хвороба загострюється (від одного разу на кілька років до одного разу на рік, а то і щомісяця). Як правило, повторні висипи виникають у періоді, коли захисні сили організму ослаблені. Вірус герпесу небезпечний тим, що поширюється по всьому організму. Дехто може сказати: що там якийсь пухирець на губі – за тиждень зник, от і все. Але часто інфекція вражає центральну нервову систему і клінічно проявляється симптомами енцефаліту, менінгіту, ураженням органів дихання.

Може розвинутися герпетичний герпес (хто б міг подумати, що герпес може уразити печінку), або увеїт – запалення очей, яке дуже тяжко лікується. Герпес лікують комплексно, в офіційній медицині часто хворого госпіталізують. Особливо, коли це оперізуючий лишай.

У домашніх умовах теж лікують герпес. Саме за досвідом традиційної народної медицини. 

  • Шавлія лікарська – 2 частини, суцвіття липи – 2 частини, марена запашна – 1 частина, самосил гайовий – 3 частини. Чайну ложку подрібненої суміші залити склянкою окропу, потримати на слабенькому вогні одну хвилину, потім тепло вкутати каструлю і настояти, аж доки охолоне до теплого стану. Відвар пити по дві столові ложки 4-5 разів на день і змащувати уражену шкіру чи слизові оболонки. Спробуйте змащувати пухирці соком каланхое, що росте у вас (чи сусідів) на підвіконні.

 

Якщо порушена функція наднирників (адісонова хвороба)

  • Для стимуляції наднирників: столову ложку подрібнених пагонів чорної смородини залити склянкою окропу, закрити кришкою і тримати 30 хвилин на водяній бані, настояти 30 хвилин, процідити.
  • Столову ложку листя чорної смородини залити склянкою окропу, настояти 30 хвилин, процідити, змішати з відваром пагонів, додати до повних двох склянок перекип’яченої води. Вживати по ¼ склянки чотири рази на день після вживання їжі.

Наталія Земна

06.02.2015