МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Поради молодій мамі

Для лікування тріщин сосків (зовнішній засіб)

Трава: деревію звичайного, хвоща польового, сухоцвіту багрового, звіробою зірчастого – по 10 г. Дві столові ложки суміші залити 1 літром окропу, настояти 20 хвилин, процідити. Робити примочки, промивання тріщин.

Мастопатію лікують знайомі рослини

Причиною мастопатії (дисгормональних порушень) можуть бути аборти, гінекологічні захворювання, переохолодження, травми. Треба обовязково звернутися до лікаря.

Чи можна лікувати цю хворобу рослинами? Так, можна.

Ефективним є збір рослин: квіти буркуну лікарського, кора верби білої, трава мати-й-мачухи у співвідношенні 1:2:2.

Для приготування ліків дві столові ложки суміші заливають склянкою води, кип’ятять упродовж однієї хвилини, настоюють дві години, роблять теплі примочки на молочну залозу. Цей відвар можна вживати й усередину: по чайній ложці тричі на день упродовж місяця. Зробити перерву 10 днів і повторити курс лікування.

Мастопатія і народні методи її лікування

Сік червоного буряка (або тертий буряк) прикладали до молочної залози як примочки чи компреси. Нагадаю, що таким чином у народі лікували і щитовидну залозу. Ефективними в лікуванні мастопатії були компреси з листя верби, листків подорожника. Часто подолати хворобу допомагало листя капусти. Але капуста була ефективною лише в тому разі, якщо компрес робили, дотримуючись необхідних правил, а листок капусти правильно підготували для компресу.  

Як приготувати листок капусти для компресу

Вибираємо листок, вирізаємо товсті прожилки, кладемо його на стіл і качалкою розкачуємо, доки капуста пустить сік, листок стане мяким (іноді його ще опускали на півхвилини в окріп). М’який листочок змащуємо медом чи олією (найчастіше змащували медом, бо це цілющий і розсмоктувальний засіб) і прикладаємо до хворого місця. У нашому випадку – до молочної залози. Разом з ущільненням тканин молочної залози, капуста з медом діє також розсмоктувально.

У разі мастопатії деякі цілителі радять класти на молочну залозу компреси із сечі. Я категорично ПРОТИ цього. В перші дні й справді нібито стає краще, але потім запалення загострюється, ускладнюється. Молочна залоза червоніє, стає гарячою, дуже болить. Лікувати після таких компресів складно.

Для лікування мастопатії є готові аптечні ліки. Зокрема, Мастоден і Мастолік.

Якщо у молочній залозі зявляється біль перед місячними, це має насторожити. Якщо біль стає постійним, зявилося відчуття поколювання – це тривожний симптом. 

Наталія Земна