МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

У кого зайва вага

У кого зайва вага

Хто хоче позбутися зайвої ваги, тому допоможе «розвантаження». Рецептом довголіття вважається дієта з яблук та волоських горіхів. Зранку фрукти слід помити і розділити на рівні порції, щоб протягом дня шлунок був зайнятий. До кожного великого яблука додати горіх, а якщо яблука маленькі (менші середніх), то на два яблука – один горіх. Фруктові дієти можуть бути або з одного виду фруктів (яблучна), або в комбінації  різних фруктів.

Хворим на гастрит

10 г ягід калини залити склянкою окропу, нагрівати на водяній бані під кришкою впродовж 15 хвилин, процідити, відтиснути і довести обсяг рідини до однієї склянки. Пити по 1/3 склянки тричі на день після вживання їжі, якщо гастрит гіпоацидний чи катар шлунка.

Слиз льону захистить слизові оболонки шлунка та травного каналу, зніме біль, запалення.

Столову ложку насіння льону прокипятіть 60 хвилин в одній склянці води. Не охолоджуючи, процідіть крізь марлю чи ситечко. Зберігати можна не довше 12 годин. Пити по 0,5 склянки двічі на добу.

Черемха – стоматолог

Буває, що в дитинстві зуби чорніють, утворюються дірки – карієс. Але ж нам відоме дерево черемха. Всі її частини мають бактерицидну дію через значний вміст синильної кислоти. Тому можна використовувати кору, гіллячки, листя, ягоди. Заваривши їх окропом, настоюють і використовують для прополіскування чи аплікацій на пошкодженні ясна і зуби (чайна ложка на один літр води).

Раджу вам до зубів дітей ставитися уважніше, аніж до своїх. Не забувайте: у дітей після молочних, тобто тимчасових, виростають постійні здорові зуби. І вони – на все життя.

Привчайте дитину щоразу після вживання їжі полоскати зуби водою кімнатної температури. Можна додавати ложку солі на 1 літр води. І не забувайте, що не митий після їжі рот – це все одно, що невимита ложка.

Додам, що зміцненню зубів сприяє також часник і цибуля. А уникнути чи позбутися взагалі неприємного запаху після вживання можна, пожувавши листя петрушки.  

Наталія Земна