МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ванни з хвої

До хвойного лісу, щоб вилікуватися, ми посилаємо людей з бронхітами, бронхіальною астмою, легеневими захворюваннями, аби в легені проникало повітря, напоєне сосновими фітонцидами. А хворим на серце сосновий ліс не рекомендується.

Таким хворим краще прогулюватися у дубовому лісі. Проте ванни з хвої цілюще впливають на роботу серця, не протипоказані серцевим хворим. Ванни знімають запальні процеси.

  • Для приготування ванн беруть зелені гілочки із шишками, їх подрібнюють, заливають холодною водою, кипятять на слабенькому вогні півгодини. А потім знімають, каструлю накривають кришкою і настоюють 12 годин. Відтак виливають у ванну. Вода приємна, пахуча, зеленого кольору.

Такі ванни заспокоюють людину, зміцнюють нервову систему і серце, корисні у разі безсоння. Застосовують під час паралічу, запалення суглобів, мязового та суглобного ревматизму і навіть у разі ожиріння, коли порушений жировий обмін речовин. Незамінні вони у всіх випадках захворювання дихальних шляхів, легеневих недуг. Хвойні ванни знімають застій у легенях.

Дуже корисні вони чоловікам у перехідному періоді – відновлюється сила фізична, снага. Жінкам також хвойні ванни допоможуть не помітити дискомфорту перехідного періоду.

А якщо на кожен літр відвару додати одну столову ложку подрібненого кореня валеріани, то за кілька ванн жінка із фрігідної (холодної) перетвориться у темпераментну красуню.