МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікар – цибуля

Потребу організму в аскорбіновій кислоті не забезпечить так жоден із продуктів харчування, як цибуля. Джерело вітаміну С  необхідне особливо взимку. Хоча цибулю потрібно їсти протягом усього року. Мінеральні солі, які є в ній, сприяють нормалізації водно-сольового обміну, а запах, гострий смак викликають апетит. А щодо лікувальних властивостей, то рівних цибулі теж немає.

Якщо намочили ноги, то не чекайте на нежить, а натріть на тертушці 2-3 цибулини. Не затискуйте носа і не відвертайтеся. Якщо зможете протриматись і вдихати аромат щойно приготовленої кашки цибулі протягом 7-10 хвилин, вживайте хворобу подоланою.

Якщо хворий жовчний міхур, то до 100 г соку цибулі додайте 100-150 г бурякового і 2 столові ложки лимонного соків. Пити тричі на день перед їдою по 30 мл, розвівши половиною склянки теплої води.

Для лікування та профілактики атеросклерозу та гіпертонічної хвороби до 100 г соку цибулі додати 2-3 столові ложки меду й одну – лимонного соку. Суміш зберігати у холодильнику.  Вживати по одній чайній ложці з половиною склянки теплої води чи чаю двічі-тричі на день протягом 3-4 тижнів.

Від усіх хвороб

  • Дрібно нарізану цибулю залити 70-відсотковим спиртом у співвідношенні 2:10. Настояти три доби у темному місці, процідити й пити з водою по 15-20 крапель тричі на день до вживання їжі.

Така настоянка стимулює роботу серцево-судинної системи, кишківника та секреторну функцію внутрішньої секреції.

Проти кашлю: сік печеної цибулі пити три-чотири рази на день по столовій ложці. Або так само пити сік свіжої цибулі, змішаним навпіл теплим пряженим молоком.

Якщо випадає чи ломиться волосся, то раз чи двічі на тиждень втирайте сік цибулі чи кашку в корені волосся. Мийте голову відваром цибулиння. Для цього беруть жменю цибулиння на склянку води, кип’ятять 5-7 хвилин. Волосся стане м’яким та шовковистим, зникне лупа.

Від чиряків та наривів добре допомагає печена цибулина, її прикладають кілька разів до хворого місця на ніч. 

Наталія Земна