Замість мікстури – груша
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Замість мікстури – груша

Не одне покоління переконалося: і взимку, і влітку молоді пагінці груші – чи не найкраща заварка для чаю. Він дуже духмяний і не менш лікувальний. Бо виводить з організму солі, зменшує запальні процеси в суглобах, діє сечогінно, не викликаючи подразнення нирок, поліпшує сольовий обмін.

Отже, візьміть два-три молоді грушеві пагінці, завдовжки 10-15 см, покладіть у чайникчи каструлю і прокип’ятіть 10-15 хв. Жодна заварка не надасть чаю такого рубінового забарвлення, як грушева.

Коли дитина застуджувалася, з’являлася нежить, кашель, матері, певна річ, не до кока-коли вдавалися, а згадували про теплий грушевий узвар, підсолоджений цукром чи медом. Він п’ється, наче не ліки, а справжній нектар. Вже наступного дня застуда відступала, припинявся кашель. Коли не полишала охриплість, заварювали або пекли свіжу грушу – що теж виявляється чудодійними ліками. З відвару робили навіть компреси і таким чином усували головний біль.

У всі часи в українців у особливій пошані були грушеві узвари, адже ними можна не лише смакувати, втамувати спрагу влітку та взимку, а й успішно лікуватися. Особливо в разі виникнення розладів шлунка, проносів. Для цього годяться різні види груші, та насамперед – дичка. Бо в ній міститься найбільше дубильних речовин. Не обминули увагою грушу, зокрема, чоловіки, які знали: грушевий узвар – це бальзам на душу після алкогольного сп’яніння.

Сік із свіжих груш – чи не найкращий сечогінний засіб. Його корисно пити всім, у кого хворі нирки, розвивається сечокам’яна хвороба, цукровий діабет.

Адже доведено, що грушева дієта регулює травлення, обмін речовин, грушу добре засвоює організм.

Деякі фітотерапевти застерігають, що груша надто щедра на клітковину і через це здатна подразнювати слизову оболонку кишківника. Правда про те, що вживання груш хворим на коліти і ентероколіти протипоказана, такий висновок не завжди підтверджує практика. 

Наталія Земна