Здоров’я знайдено на городі
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Здоров’я знайдено на городі

Зі своєї практики народного лікаря скажу, що ставлення організму до капусти іноді навіть допомагає поставити діагноз.

Тим, у кого хвора підшлункова залоза, капуста протипоказана, бо викликає почуття тягаря під грудьми, відрижку, посилення метеоризму. Але капуста показана хворим на подагру, водянку, вона має сечогінні властивості й виводить уратні солі, нормалізуючи водно-сольовий обмін. Свіжа капуста, з’їдена ввечері, поглиблює сон, заспокоює нервову систему. Подрібнена свіжа й квашена капуста регулює роботу кишківника, посилює секрецію шлункового соку, поліпшує травлення. Не протипоказана капуста хворим на діабет, бо містить незначну кількість вуглеводів. Завдяки тому, що в ній багато калію, капусту радять вживати хворим на серце. Вона поліпшує роботу серця.

  • Листя капусти прикладають до запалених та набряклих ділянок шкіри.
  • Гнійні рани очищують у такий спосіб: свіже листя капусти перекручують на м’ясорубці, змішують з яєчним білком і накладають на уражене місце. Відбувається регенерація тканин. Так лікують ще й опіки, гнійні виразки.
  • Від головного болю порятує капустяний листок, прив’язаний на лоб у вигляді компресу.
  • Не обійтися аж ніяк без капусти жінкам, її розпарене листя прикладають до молочних залоз, якщо в молодої мами витікає молоко. Такий компрес зміцнює залозу, але не зменшує кількості молока. Якщо ж молоко в залозі загусає, теж варто накласти капустяний листок.
  • За старих часів, якщо в жінки народжувалася мертвва дитина, то під час наступної вагітності (з часу, коли дитина починала ворушитися), майбутній мамі давали розпарене листя капусти (по половині чайної ложки двічі на день). За народними спостереженнями, це допомагало народити здорову дитину.

Квашена капуста

Лямблії в печінці: пити по півсклянки розсолу щодня за півгодини до вживання їжі.

Геморой: пити по дві склянки розсолу квашеної капусти на добу.

Пупкова грижа у дітей: марлю, змочену в соку кислої капусти, класти на грижу, а зверху притиснути зрізом сирої картоплини. Закріпити пов’язкою. Мінімальна тривалість процедур – один місяць.

Токсикоз вагітності: організм вагітності зазвичай просить чогось кисленького, а це для того, щоб послабити прояви токсикозу. У давнину майбутнім мамам давали пити капустяний розсіл. 

Алкогольне сп’яніння: здавна знімали алкогольний синдром склянкою капустяного розсолу. Якщо шлунок «після вчорашнього» здатний щось сприймати, то можна з’їсти трохи картоплі з капустою.

Жовчнокам’яна хвороба: тричі на день за півгодини довживання їжі пити по 100 мл соку квашеної капусти. Лікування тривале.

Від хвороб печінки: півсклянки розсолу і стільки ж свіжого томатного соку змішати і тривалий час пити по 3-4 рази на день після вживання їжі.

Бронхіальна астма: кисла капуста здатна пом’якшувати силу нападу цієї хвороби. Особливо добрі наслідки бувають у тому разі, якщо пацієнти посилено харчуються салатом із кислої капусти, цибулі та часнику.

Короста: змочувати хворі місця соком квашеної капусти.

Глисти у дітей: квашена капуста може бути доступним засобом лікування від глистів. Залежно від віку, дитина повинна з’їдати 2-3 рази на день по 100-200 г кислої капусти, бажано, окремо від інших страв.

Капуста – косметолог

Для сухої шкіри з пігментними плямами – змазати обличчя олією, потім накласти «капустяну кашку». Для жирної шкіри – подрібнену квашену капусту накласти на обличчя, через 20 хвилин зняти і змастити шкіру медом.

Капустяний сік зміцнює тонке й посічене волосся. Шкіру голови змащують соком капусти, розведеним навпіл із соком шпинату.

Наталія Земна