Акація – від варикозного розширення вен
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Акація – від варикозного розширення вен

Майже сто років придивлялися до акації народні цілителі: вона приваблювала красою та запахом, та водночас і лякала. Помічено, що під час заготівлі деревини акації у людей іноді викликала нудоту, блювання, головний біль, сонливість. Акація має дуже активну ефірну олію, яку згодом почали використовувати у парфумерній промисловості (у мікродозах).

Народній медицині дорогу до акації показали бджоли, оскільки мед із неї – світлий, приємний, ніби змішаний з коров’ячим маслом – має протизапальну, жарознижувальну та відхаркувальну дії.

Квітки акації наші предки використовували у разі застуди, для зниження температури, як відхаркувальний засіб. Зазначу, що акація лікує тільки, сказати б, свіжий кашель, а застійні явища в легенях, ускладнення після грипу треба лікувати іншими способами, яких у народній медицині чимало. Зовнішньо 10-ти відсоткову настоянку використовують для розтирань у разі радикулітів, болю у м’язах, ревматизму, синців, тромбофлебітів, сольових відкладень, застуди. Варикозні розширення вен лікували мазями з акації.

Я пропоную для лікування ніг ліки з квіток акації:

  • 100 г квіток (приблизно п’ять столових ложок з верхом свіжозірваних квіток) залити 0,5 л горілки. Настоювати два тижні. Потім додати один тертий лимон, ще тиждень настояти – ліки готові. 

Ними натирають хворі ноги. Таке лікування доступне і ефективне при варикозному розширенні вен. У тому разі, якщо вже «сині» прожилки (сіточка), змочити пучки і знизу вгору легенько втирати в ногу. Бажано це робити перед сном, щоб після натирання людина лягла і в ногах був нормальний кровообіг. Змащувати тричі.

Лікуючись акацією, завжди пам’ятайте, що передозування може викликати отруєння.  

Наталія Земна