Очищуємо організм від шлаків
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Очищуємо організм від шлаків

Одне з найсерйозніших очищень - звільнення товстого кишківника від решток їжі. Найкраще це робити восени, коли кишківник найбільш активний і сильний. Адже загальна вага калових мас від неперетравленої їжі, яка за роки зібралася у складках-кишенях, може становити від 8 до 25 кг. Постійно поповнюючись, вони перетворюють товстий кишківник на величезний нерухомий мішок з відходами, який витісняє з потрібних місць внутрішні органи, підпирає діафрагму - головний м'яз, котрий забезпечує правильне дихання і роботу серця. При цьому діафрагма відключається з процесу дихання, різко скорочується робота легенів, зміщується печінка, нирки, зменшується рухомість тонкого кишківника, виникають порушення сечостатевої системи. Деформується пряма кишка. Від хворого кишківника вражається ротова порожнина, зуби. Виникають захворювання вуха, горла, носа. Хворіють бронхи, виникають мігрені та багато інших неприємностей.

Найефективніший метод очищення товстого кишківника - клізми. Для успішного проведення очисного процесу перед цим треба прогрітися, щоб організм розслабився, а камені і шлаки розм'якли.

Очищення з додаванням оцту чи лимонного соку: беремо 2-3 л завчасно приготовленої перекип'яченої води, додаємо кухонну сіль (2 столові ложки на 1 літр води) чи лимонний сік. Замість соку можна розчинити лимонну кислоту (щіпка на 1 літр води).

До цього бажано додати часникову воду (розтовкти один зубок часнику, залити холодною водою, розмішати, обов'язково процідити і вилити в приготовлений розчин). Кисле середовище необхідне для пригнічення гнильних бактерій, які є в кишківнику, а часникова вода - хвороботворних бактерій.

Очищення травами: взяти чистотіл великий, деревій звичайний, календулу лікарську, ромашку аптечну, материнку, листя берези та евкаліпту, насіння кропу духмяного і подорожника великого. Подрібнити і ретельно перемішати в рівних частинах. Потім висипати 5 столових ложок суміші на 2 л окропу. Залити окропом і настоювати 30 хвилин. Можна довести воду з травою до кипіння, зняти з вогню і дати хвилин 5-10 настоятися. Якщо ви використовуєте траву, яка була під рукою, якщо очищення проводите часто, тоді можна трави  брати стільки, щоб готовий відвар мав колір заварки чаю середньої міцності. Якщо це "ударне" очищення, то постарайтеся зібрати всі названі трави і заварити настій якомога міцнішим. Відвар відцідіть і зачекайте, поки вистигне.

Очищення сироваткою: замість води для клізми приготувати 2 л сироватки, додати на 1 л сироватки 1 столову ложку харчової соди, розмішати. Не лякайтеся піни. До такої клізми можна додавати, за бажанням, часникову воду. Якщо таку клізму робити хоча б раз на тиждень, то вона, зокрема, вплине позитивно на шкіру.

Наталія Земна