Перша допомога при обмороженні
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Перша допомога при обмороженні

У народі кажуть, що сани треба готувати влітку, а воза - взимку. То ж кожна поважаюча себе господиня запаслася на зиму необхідними рослинними ліками, що буяли в неї на городі чи леваді, і які знадобляться в будь-яких випадках. Але, крім того, пам'ятаймо, що перехідні періоди від літа до осені, чи від осені до зими позначаються певним чином на самопочутті людини, і тому ми повинні заздалегіть готуватися до них, загартовуючись, сповна забезпечивши свій організм вітамінами із саду та городу. Це допоможе нам легше переносити зимові негаразди.

Отже, ми повинні заздалегідь дбати про здоров'я і про зиму та холоди: заготувати лікарські рослини, які допомагають при обмороженні або переохолодженні.

Обмороження (як і опіки) - небезпечне утворенням рубців на тілі. Людина перемерзає, судини звужуються, погіршується кровообіг. Холод завдає шкоди м'язам і навіть кісткам. Після обмороження може виникнути небезпека появи гангрени.

Тому, щоб взимку не замерзнути, насамперед треба подбати про одяг. Перш за все, треба одягати тепле і сухе взуття. Таким же має бути і одяг. Одягатися треба тепло, але зручно, щоб людина могла вільно рухатися і не перемерзнути. Якщо ж ви відчуваєте, що одяглися благенько і починаєте мерзнути, то на морозі необхідно якомога більше рухатися, щоб не померзли кінцівки.

Якщо ж це трапилося, то, прийшовши додому, боронь Боже, не робіть гарячу ванну для рук чи ніг, що перемерзли. Якщо замерзли руки, позаходили зашпори, то їх треба опустити у холодну воду, поки не відійдуть зашпори. І з ногами так само треба чинити "Лікування " ж обморожених кінцівок гарячою водою дуже небезпечне для здоров'я людини.

Наталія Земна