Прислухайтеся до свого малюка №2
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Прислухайтеся до свого малюка №2

Активізувати лактацію можна за допомогою лікарських засобів та іншими народними методами. Ось ще один рецепт, але не з рослин, а з молочного продукту - коров'ячого сиру. 

Рецепт із сиру

  • 400 г м'якого білого сиру потрібно залити 1 л води, поставити на слабкий вогонь, довести до кипіння, томити на плиті ще 30-40 хвилин. А тоді охолодити і відцідити. Слід пити такий відвар упродовж дня,  і він істотно сприяє утворенню молока.
Окрім того, коли ви будете годуватимете дитинку, дотримуйтеся ось таких нескладних, але надзвичайно важливих правил:

  • ніщо не повинно виводити вас із рівноваги. У будь-якій конфліктній ситуації пам'ятайте про дитину, щоб не залишити її без молока, оскільки гнів або страх можуть припинити лактацію;
  • якщо хтось стукає у двері чи задзвонив телефон у момент, коли ви годуєте дитину, ні в якомуу разі не віднімайте немовля від грудей надто різко;
  • після годування обов'язково зціджуйте залишки молока, щоб наступного разу його прибуло більше;
  • відмовтеся від усіх алкогольних напоїв на час, поки годуєте дитину груддю. Не намагайтеся поліпшити лактацію за допомогою пива. Це дуже шкідливо для дитини. Не їжте гострих прянощів, особливо часнику, який не тільки надає молоку специфічного запаху, а й  шкодить його утворенню.
Якщо ж дитина неспокійна, причини можуть бути різні. Та не панікуйте, а спробуйте спокійно проаналізувати ситуацію.

Багатьом мамам, коли дитина неспокійна, коли вона плаче, здається, що вона голодна, що забракло молока. І справді, якщо маля плаче спочатку надривно, а потім плач стає жалісним, це означає, що воно голодне. Йому не вистачає молока. Тоді необхідно перевірити, скільки молока висмоктує дитина. Для цього добре мати вдома медичні терези і зважувати немовля перед годуванням і після, таким чином визначаючи, скільки молока висмоктало маля. Уважно стежити за вагою дитини дуже важливо. Найчастіше маля, що не наїдається, сумне, не посміхається, жалібно плаче. Коли ж маля сите, воно спокійно спить.

Можливо, у кімнаті задушливо, важке повітря, і це порушило сон немовляти. Тому кімнату слід регулярно провітрювати (у будь-яку пору року). Температура повітря у ній має підтримуватися в межах 20-22 С. Якщо опалення центральне, потрібно не допускати сухості повітря. А для цього декілька разів на день варто протирати підлогу вологою ганчіркою.

Ліжечко дитини не слід завішувати занавісками, бо це зменшить доступ повітря, порушить вентиляцію. Дитині має бути зручно у ліжечку. Замість пухової перини краще покласти стандартний або набитий сіном чи морською травою матрац. Подушка має бути невеликою. 

Причиною неспокою та плачу дитини часто буває й те, що маля туго сповили. Мамам варто знати, що туге сповивання дуже шкодить здоров'ю немовляти: воно неможе зробити жодного вільного руху, йому важко дихати. А вільно сповите маля розвивається найкраще.

Тож іще раз наголошую: головне - уважно прислухатися і придивлятися до маляти, аби вчасно зрозуміти, що його турбує і зарадити цьому. 

Наталя Земна