Лікування грижі народною медициною
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікування грижі народною медициною

Найпоширеніше лікування гриж в основному радикальне - хірургічна операція, і лише в деяких випадках консервативне. Профілактика ускладнень грижі - своєчасна операція з видалення грижі, оскільки ущемлена грижа може призвести до перитоніту з важким перебігом.

Незважаючи на те, що звернутися до хірурга необхідно, не варто забувати і про народну медицину.

Оскільки в народній медицині раніше виконували причину, насамперед робили все, щоб нормалізувати хворі органи, а саме печінку і шлунок.

Для нормалізації збільшеної хворої печінки знаходили такі трави як парило звичайне, суниці лісові, цмин пісковий, спориш звичайний, пижмо звичайне, грицики звичайні, печіночницю звичайну та багато інших трав, а для того, щоб підняти шлунок - підойму, вероніку, приворотень звичайний, чорну смородину, цибулю, хрін, гірчицю, пшоно.

А разом з ними застосовували трави, які допомагали стягнути пошкоджену черевну стінку.

Рослини, які лікували грижі, називалися грижницями, оскільки українці часто називали рослини за їх дією на організм. Найвідоміша з них - це грижниця гола або по-іншому остудник голий. Це невеличка рослина, яка стелиться по землі в радіусі 20 см. Іноді її ще називають милом, тому що в ній міститься багато сапонінів, флавоноїдів, що відновлює стінки не лише судин, а й стінки органів черевної порожнини. Збирають її під час цвітіння, а цвіте вона все літо. Для лікування рослину висушують. Вона усуває запальні процеси в усіх органах людського організму. Особливо ефективно діє на всю сечовивідну систему.

Виводить солі, камінці, які можуть знаходитись в нирках або в сечовому міхурі. Особливо добре виводить солі сечової кислоти, які спричиняють подагру.

Якщо є запальні процеси, що виникли від забруднення бактеріями, мікробами - користуються соком трави. У разі появи грижі, особливо черево, у паху, дають настій трави.

Настій остудника голого

  • 1 столову ложку подрібненої трави залити 2 склянками окропу. Настоювати 30 хвилин. Вживати по 1/2 склянки 4 рази на день.
Такий настій піднімає органи (шлунок, нирки, матку) - а значить, усуває причину грижі.

Навіть, якщо грижа виникла внаслідок фізичного перенавантаження і з'явилася у м'язах, а м'язи дуже болять, використовуйте чай з грижниці.

Чай з остудника голого

  • 2 столові ложки заливають 0,5 л окропу і вживають по 100 г 4-5 разів на день. У разі такого вживання усувається біль навіть у суглобах.
Таким чином усувається запалення всієї сечостатевої системи, запалення суглобів, лікується подагра, а також зникає біль у м'язах, зникать набряки. До внутрішніх засобів додають зовнішній.

Компрес з остудника голого (зовнішнє)

  • Зовнішньо траву розпарюють і у вигляді припарок прикладають до грижі. Кладуть у теплому вигляді на 3-4 години, потім напар міняють.

У результаті такого лікування грижа починає затягуватися.

Якщо не пупова грижа у дитини, то потрібно її глибоко вправити пальцем, а потім накласти іншу рослину - купину, яку деінде в народі теж  називать грижницею.

Компрес з купини (зовнішнє)

  • Листя купини запашної скласти по два навхрест, накласти зверху мідний п'ятак або мідну пластинку. Закріпити лейкопластирем теж навхрест, накласти на грижу, і дитина з наклейкою буде почувати себе нормально. Коли купаєте - накладіть новий компрес. З часом грижа починає затягуватись. Накладати тривалий час, доки грижа затягнеться.

Але повторюю, грижа не зможе затягнутися, якщо не усунути причину: збільшену праву долю печінки, розтягнуті стінки шлунка, а до того ще й дитина від болю в животі плаче. Треба зменшити печінку, підтягти шлунок. Чай з чорної смородини, пшонна каша, цибуля та чай з полином - чудові засоби задля цього. А також заспокоюйте дитину, щоб вона не кричала.

У маленьких дітей грижа швидко виліковується і більше не з'являється.

У дорослих людей грижі виникають від подібних причин.

У разі будь-яких гриж необхідно звертатися до лікаря, навіть тоді, коли вмієте вправляти грижу. Адже може бути защемлення грижі - а це великий біль - і інші ускладнення.

Наталія Земна