Здоров'я - у горошинці
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Здоров'я - у горошинці

Що ви знаєте про лікувальні властивості гороху? Мабуть, те, що він (як і всі бобові) за вмістом білків заміняє м'ясо. А ще? Та, напевно, й те, які апетитні страви з нього можна приготувати (супи, соуси, пиріжки). А чи відомо вам, що в горосі міститься багато глютамінової кислоти, необхідної для живлення клітин головного мозку?! Тож страви з гороху корисні перш за все, які працюють розумово. А ще у цьому цінному дієтичному продукті багато калію, фосфору, марганцю.

Горох має протипухлинну дію. Страви з нього корисні при анемії, недокрів'ї, виснаженні організму (коли він ослаблений. обезсилений), і людина сонлива, до всього пасивна.

Зелені горошинки допомагають припинити кровотечі, проноси, усувають запалення у внутрішніх (насамперед у травних) органах. Продукт особливо корисний людям старшого віку, які страждають на закрепи. Однак важливо пам'ятати: аби уникнути вітрів у кишківнику, після горохових страв та не пийте воду. 

Хто часто вживає страви з гороху, вилікується від геморою, позбудеться від камінців не лише в нирках, жовчному міхурі та його протоках, а й у сечових шляхах, уретрі у чоловіків.

Задишка, як правило, виникає у людей, в яких хворі легені та серце. Так от, горох допомагає справитися із цією недугою. Цей продукт також рятує судини від атеросклерозу, усуває головний біль, нормалізує обмін речовин в організмі та рівень цукру у крові у хворих на діабет. Цукровий діабет може спричинити ускладнення в організмі: порушується зір; від поганої циркуляції крові на ногах - тріскають судини, руки-ноги постійно холодні.
А ще в діабетиків можуть розвинутися такі хвороби, як ретинопатія (захворювання сітківки ока), варикозне розширення вен. Тож їжте страви з гороху, - вони і циркуляцію крові покращать, і судини зроблять еластичними.

З давніх-давен наші мудрі пращури знали: горох - чудовий сечогінний продукт. Будете часто його вживати - зникнуть набряки з обличчя, ніг, рук.

Зелені та смачні горошинки, а також стручки найкраще лікують захворювання шкіри. Тож готуйте із гороховиння відвари, настої і лікуйтесь ними від усіх висипів на шкірі: дерматитів, екземи, вугрів. Для цього розмеліть у порошок (борошно) недозрілий зелений горох і розмішайте його з білком сирого курячого яйця. Змастіть у цій суміші бинт або вату і прикладайте до ураженої шкіри у вигляді аплікацій. Такі зовнішні природні ліки допоможуть також позбутися синців і навіть нашкірних гнійних ран.

Припарки із горохового борошна використовують як пом'якшуючий засіб при фурункулах, карбункулах. Тож горох порятує від чиряків. Якщо щодня їсти по1 чайній ложці горохового борошна, запиваючи теплою кип'яченою водою, то всі плями на тілі зникнуть, і шкіра стане чистою. До речі, наші предки відварами із горохових стручків навіть кір у дітей лікували. Бачите, скільки здоров'я у маленькій горошинці.

А щоб у стравах горох швидко зварився, перед приготуванням раджу підсмажити його в духовці. Тоді він зберігає всі мікроелементи та вітаміни, необхідні для організму, добре перетравлюється в організмі і дуже смачний у стравах.

Наталя Земна