МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Нове про яблука

Сьогоді розповім вам такі цікаві речі про,здавалося, добре знайомий усім плід, що читаючи дивуватиметеся: невже це все про яблуко? 

Отже, яблуко. Це найдоступніший і дуже цінний продукт харчування, особливо - взимку. У ньому є все, що потрібно організму для нормальної життєдіяльності.

Що нового можна сказати про яблуко? Виявляється, дуже багато. Скажімо, хоча б таке: вчені не так давно дослідили, що сік антонівки знищує дизентеійну паличку. Або про таку його властивість: якщо два яблука з'їсти на ніч, то вони знижують і регулюють вміст цукру у крові. Тому про таку властивість яблука варто знати людям, хворим на цукровий діабет.

Особливо цінними є сорти "Антонівка" і "Симеренко". У них всі корисні речовини зберігаються впродовж кількох місяців після того, як їх зняли з дерева, чого не скажеш про сорти "Джонатан" чи "Голден" - це десертні фрукти, користі вони приносять набагато менше. А в деяких людей викликають навіть алергічну реакцію.

Досить легко визначити, які яблука мають найбільше лікувальних властивостей. Для цього треба яблуко розрізати. І якщо через декілька хвилинна розрізі воно стане рожево-бурим, то цей сорт багатий на вітамін Р, а отже, крім задоволення від смаку і запаху, ці яблука принесуть багато користі, особливо потрібні стомленому організму. Людям, які страждають від хронічної втоми.

Наш час приніс нові захворювання. Нині у зв’язку зі збільшенням випадків серцево-судинних захворювань, великої уваги надається проблемі холестерину. Вивчення і практичні дослідження показали, що яблука нормалізують кількість холестерину у печінці – а це єдиний орган, здатний виводити його з організму. Для цього варто з’їдати на день два-три яблука. Така властивість яблука пояснюється тим, що в ньому пектин поєднаний з аскорбіновою кислотою, фруктозою, магнієм.

Ритм сучасного життя сприяє, сказати б, помолодшанню деяких захворювань. І у людей, кому лише за тридцять, нині бувають складнощі з серцево-судинною системою: підвищений тиск, втрата еластичності судин. Від незначних ударів виникають синці, є спайки судин, особливо мозкових, відтак виникає головний біль. Для таких людей дуже корисно їсти яблука щодня.

Корисні яблука і після статевої втіхи: один-два плоди подарують прекрасний сон, швидко відновлять фізичні сили. Дуже корисні зернятка яблук, в них є чимало йоду. Якщо на день з’їдати п’ять-шість зерняток, то організм одержить необхідну йому добову норму йоду. Про це варто знати людям, у яких порушена функція щитовидної залози. Можна приготувати навіть ліки із зерняток яблука.

З яблук можна робити салати, варити їх, смажити, пекти.

Для людей похилого віку легко зробити смачний і корисний сніданок з яблук: один-два яблука заварити (наслабенькому вогні кип'ятити дві хвилини) в молоці, навпіл розведеному водою. Можна додати трохи меду для смаку.Такий сніданок не лише смачний, а є легким послаблювальним засобом.
Людям з підвищеною кислотністю шлункового соку корисно їсти яблучне пюре з медом або печені яблука. Водночас зазначу, що печені яблука добре лікують сухий кашель. Свіжі яблука ж незамінні у разі утруднення дихання та серцебиття.

Яблука корисні гіпертонікам. Якщо щодня вживати яблука, можна знизити кров'яний тиск, зменшити головний біль, шум у вухах, запаморочення голови.

Яблука виводять із організму солі важких металів, холестерин (як я вже зазначала), зміцнюють стінки судин, мають протимікробні властивості, сечогінні. Рекомендуються для лікувального харчування хворих на атеросклероз, ентерити, коліти, серцево-судинні недуги, хвороби печінки, у разі залізодефіцитної анемії, хронічного гастриту з підвищеною кислотністю шлунка, ожиріння, цукрового діабету. Яблука особливо корисні вагітним жінкам, людям похилого віку, дітям.

Із соку кислих яблук можна приготувати екстракт яблучного заліза - "залізні краплі", яким лікують малокрів'я. Колись він продавався в аптеках, але його можна приготувати і в домашніх умовах.

Протипоказано за годину до і через годину після вживання "залізних крапель" пити чай чи каву. Якщо людина щодня вживатиме одне-два яблука, то старість з усіма її проявами довго обходитиме ваш дім.

Ліки із зерняток яблука

Зібрати зернятка, висушити, змолотити на кавомолці. Вживати один-два рази на день на кінчику чайної ложки.

"Залізні краплі"

Яблука кислих сортів проштрикнути цвяхами, попередньо їх прокип'ятивши. Через чотири-п'ять днів цвяхи витягнути, а яблука з'їсти. З таких яблук можна зробити сік (власне це і будуть "залізні краплі"). Пити по п'ятнадцять-двадцять крапель на чверть склянки холодної перевареної води чотири рази на день через двадцять хвилин після їжі.

Наталія Земна