Хронічна втома і слабкість – сигнал хвороби
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Хронічна втома і слабкість – сигнал хвороби

Незалежно від нашого бажання усе життя нам доводиться дотримуватись певних правил, аби бути здоровим. Кожна людина прагне здійснити свою мрію, досягти поставленої мети, а для цього треба бути здоровим. Здоров'я потрібне для того, щоб виконувати щоденну роботу, щоб життя приносило радість і задоволення. Щоб не здавалося тягарем, як буває, коли замучують постійні хвороби, коли людина почувається неповноцінною, коли життя з усіма його радощами і красою проходить повз тебе.

Зазвичай за станом свого організму можна визначити симптоми хвороби, яка насувається. Сигнальна система організму попереджає про те, що в якихось ланках виникли порушення і потрібна ретельна перевірка умов праці нашого тіла.

Один із таких сигналів тривоги - хронічна втома і слабкість. Вона приходить нібито несподівано. Одного разу раптом людина починає відчувати, що швидко втомлюється. Нічний відпочинок не приносить бажаної бадьорості, вранці почуваєшся «розбитим». Такий стан повторюється. Робота не приносить задоволення. Поступово людина намагається звільнитися від будь-якого навантаження на організм. Втрачає активність, бажання діяти, у неї бувають періоди душевного пригнічення. Розуміє, що вміє працювати, що могла б робити все набагато краще, якби... Якби можна було позбутись того постійного почуття втоми. Її дивує, чому не може почуватися так легко, як раніше. Що сталося?

Справді, що сталося? - запитуєте ви себе. Спробуємо проаналізувати разом, що призвело до хронічної втоми. Передовсім треба перевірити, скільки годин ви спите вночі, коли лягаєте і коли вранці встаєте.

Не забуваймо, що природа встановила свій режим робочого дня - він має тривати поки є сонячне світло. Нині люди користуються електричним освітленням і змінили режим дня, який встановила природа: тобто, коли денна активність починається зі сходом сонця і припиняється з його заходом. Звісно, в наш час важко дотримуватись такого режиму. Однак варто, наскільки це можливо, збалансувати свій робочий час відповідно до мудрих правил, встановлених природою.

Особливо важливо спати якнайбільше до півночі. Звісно, є люди, яким вистачає кількох годин сну, щоб уранці почуватися свіжим і активним. Але до них не повинні рівнятися ті, у кого з'явилася хронічна втома, хто втратив колишню бадьорість.

Досить часто люди з хронічною втомою засинають важко, а після того, як все ж заснуть, сон не міцний. У такому разі варто звернути увагу на мед. Це добре снодійне. Після вживання меду вже через двадцять хвилин він надходить у кров. Народна медицина пропонує снодійну суміш: до склянки меду додати три чайні ложки яблучного оцту. Ретельно розмішати. Перед сном треба з'їсти дві чайні ложки суміші. Через півгодини вже спатимете.

Якщо заснути не вдалось, варто з'їсти ще дві чайні ложки суміші. Якщо ви прокинулися серед ночі і відчуваєте, що не можете заснути, знову з'їжте мед. Такий засіб значно кращий від снодійних пігулок, тим більше, що мед - нешкідливий.

Окрім правильного відпочинку, сну, народна медицина пропонує ліки з рослин, які допоможуть відновити сили, повернути активність життя: зі споришу, іван-чаю, кореня кульбаби, подорожника та інших рослин.

Ще одна порада - носити з собою в кишені два каштанчики (коричневі плоди каштана кінського) і періодично розминати їх в руках, тобто робити ними своєрідний масаж руки.

Людям, які цілий день на ногах, слід перед сном натирати ноги соком лимона. Або змочити шкарпетки у воді з соком лимона і надягти їх на ноги, а зверху - сухі шкарпетки. Вранці зняти. Таким чином до ніг забезпечується більший приток крові, внаслідок чого знімається втома. Цю ж процедуру можна робити, коли у людини висока температура.

Втома, зниження імунітету внаслідок захворювання, нудота - тут зарадить червона порічка, варто випивати по склянці її соку щодня. Від утоми зарадить іще один сік - яблучний, теж випивати по склянці щодня.

А ліки з пастернаку - найкращий засіб від втоми, втрати сил і зниження потенції (що часто супроводжує два попередні симптоми) для чоловіків.

Подбали про людей, які страждають від хронічної утоми, проходять реабілітацію після операції або травм, у тих, кого супроводжують нервове та фізичне перенапруження - і в «Зеленій планеті». Виключно на основі природних компонентів створено ліки Віталонг. Ці ліки стимулюють роботу серця, покращують обмін речовин, навіть сприяють підвищенню рівня гемоглобіну в крові. Вживати Віталонг можна як й засіб для підвищення імунітету, покращення апетиту, сну, пам'яті.

Та я бажаю вам ніколи не відчувати симптомів втоми, завжди почуватися сильними, впевненими і здоровими!

Наталя Земна