МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Корисні поради

Чи можна купати немовлят у відварі материнки?

Наші прабабусі купали немовлят у відварах квіток материнки, аби швидше росли. Готували відвар, настоювали його, проціджували і додавали до ванни.

У таких ваннах купали рахітних, золотушних дітей, з алергічними, діатезними та іншими ураженнями шкіри. А компрес із запареного листя та квіток материнки знімав у немовлят метеоризм і біль у животі.

Нагадаю також мамам, що дітям ліки з материнки внутрішньо (чаї та напої) не давали, бо рослина ця впливає на статевий розвиток. Тобто дівчатка можуть завчасно оформлятися, а у хлопчиків навпаки - затримається етстатевий розвиток.

Отже, хлопчикам (як і чоловікам) внутрішньо материнка протипоказана. А дівчаткам її можна вживати від періоду, коли вони статево дозрівають - з 14-16 років.
Що ж до купелі - на здоров'я!

Цукровий діабет

У лікуванні нецукрового діабету можна користуватися квітками сокирок польових. Це багатьом відома рослина - сині сокирки (або черевички), - яка квітує у житі. Тож можна назбирати квіток сокирок і зробити з них ліки.

Але треба обов'язково зважати на те, що сокирки - отруйна рослина, тож користуватися нею треба обережно.

До речі, ця рослина також показана за судинних і травматичних порушень головного і спинного мозку.


Ліки з сокирок
Чайну ложку подрібнених квіток сокирок залити склянкою окропу, настояти дві години. Пити по чверті склянки чотири рази на день до вживання їжі. Можна до чверті склянки настою додати півсклянки води та трохи меду - ліки стануть смачнішими.

Відвар для ванни
Дві з половиною столові ложки подрібнених квіток материнки залити 2 літрами окропу, поставити на вогонь і довести до кипіння. Зняти з вогню, настояти півгодини. Процідити. 

Після операції на мозку

Людям, які зазнали операції на головному мозку (видалення пухлини - чи доброякісної, чи злоякісної), слід вживати петрушку. Буває, що людина починає втрачати зір, слух, погано орієнтуватися в просторі - це наслідок набряків. А петрушка знімає набряки: серцеві, ниркові післяопераційні.

У народній медицині в подібних випадках ще застосовують мелісу. Вона діє тонізуюче на мозок. Ще краще до меліси додати ромашку, корінь родіоли рожевої - із суміші робити відвари, настої.

Також наші предки знали, якщо людина ослабла - чи то після виснажливої хвороби, чи після операції, - їй треба давати селеру: у сирому вигляді, у стравах.

Наталя Земна

27.04.2013 р.