МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікує огірок

Огірок - добре знайомий всім овоч. Проте чи відомо вам, що цей хрумкий плід добре лікує майже всі захворювання печінки?

Важко знайти людину, яка б не полюбляла огірки. Вони смачні й дуже корисні. Однак лікує не травневий огірок (парниковий чи тепличний), а той, що виріс, дозрів і перезрів на грядці. Саме перезрілий огірок лікує недуги печінки, і приготувати ліки може кожен із нас. Варто лиш до перезрі¬лого огірка додати стебло огіркове.

Наші предки за допомогою огіркового відвару лікували не лише печінку, а й малярію (пропасницю). Щоправда, тоді використовувалися не самі огірки, а квіточки цієї рослини.

Нині пропасниця відступила, але скільки ще не менш небезпечних захворювань чатує на людину. Маю на увазі ті, що викликані блідою спірохетою, гонококом, хламідіями, і цілою низкою інших мікроорганізмів, котрі теж передаються через кров. Тому, гадаю, не варто поспішати вилучати звичайний огірок з числа фітотерапевтичних засобів.

Огірок - лікарська рослина і зцілює не лише сам овоч, як я вже зазначала, а й листя, огудиння. Лікує не лише шлунково-кишковий тракт, а навіть ЖІНОЧІ хвороби, зокрема фіброміому матки. Для цього власне й використовується огіркове огудиння разом із зеленими листочками. Упродовж місяця лікування такими ліками фіброміома «віком» десять-дванадцять тижнів розсмоктується.

Часом ми зневажливо кажемо, що огірок - то сама вода (у ньому дійсно її до 97 відсотків), проте чомусь не замислюємось: а що містить ота вода чи трипроцентна решта?! А в ній справжня комора вітамінів, зокрема А, В1, В2, В6, РР, С, і низка мінеральних солей - калію, натрію, кальцію, магнію, заліза, кремнію, фосфору, сірки, йоду, до того ж ще й пантотенова і тартронова кислоти, а зотисті та безазотисті речовини, а також клітковина.

А ще ви помітите, як за сезон у вас побілішають зуби, поміцнішають нігті, волосся стане блискучим. Є в ньому і пектинові речовини, які скеровують свою дію проти всілякої гнилісної мікрофлори.

А на шкіру обличчя дуже добре вплине огірковий лосьйон. Відтак на запитання друзів і знайомих після певного періоду користування лосьйоном, що це так благородно вплинуло на вас, без вагань відповісте - огірок!

Ліки з огірка
Огірок («жовтяк») та стебло подрібнити, перемішати і залити склянкою холодної води. Поставити на вогонь, довести до кипіння і потримати на слабкому вогні ще 5 хвилин. Потім настояти до охолодження, процідити. Пити по столовій ложці тричі на день до їжі.

Ліки з огіркових квітів
Столову ложку подрібнених квіток залити склянкою окропу, дві-три хвилини потомити на слабкому вогні, настояти годину. Випити за три прийоми впродовж дня.

Ліки з огіркового огудиння
Одну столову ложку подрібненої сировини залити трьома склянками окропу, проварити п'ять хвилин на слабенькому вогні, потім настояти дві години. Одержаний настій розділити на три рівні частини (це ліки на три дні) і пити по дві столові ложки щогодини.

Огірковий лосьйон
Натріть 200 г огірків, залийте їх половиною склянки горілки і поставте на тиждень у темне місце. Після цього процідіть і використовуйте лосьйон щоранку після вмивання.

Наталя Земна

22.04.2013 р.