МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Де взяти імунітет?

Різнобарвне літо квітує. Та милуючись його стоголоссям, ми не надаємо часто значення тому, що саме цієї пори людина загартовує свій організм на цілий рік. Ці захисні сили людини називають імунітетом. Це слово «імунітет» - увійшло в широкий вжиток. Але багато людей ставлять питання - а де ж його «узяти» чи «знайти», отой імунітет.

Із початком ягідного сезону саме час подбати про свій імунітет, поганити його запаси на рік уперед! Адже усі ягоди-фрукти, що незабаром з'являються перед нами – суниці, чорниці  малина, шовковиця, аґрус, смородина і багато інших - це джерело вітамінів, мікроелементів, біологічно активних речовин. А відтак - «пальне» для нашого імунітету.

Але не треба також забувати, що 80 % імунітету, захисних сил організму, знаходяться у нашому шлунковокишковому тракті, тож треба дбати про стан шлунку, лікувати при потребі, вживати якісну їжу тощо. Також дуже гарний спосіб підвищити імунітет - ходити босоніж по росі.

Кожна мати приходить до нашої «Зеленої планети» і просить: «Дайте ліки для імунітету». Звичайно, в нашій аптеці є такі ліки - Імунат. До його складу входить понад 12 рослин: солодка гола, ехінацея пурпурова, конюшина, арніка гірська й інші трави, що як ніякі інші рослини мають здатність наснажувати організм людини силою або ж підсилювати його захисні сили.  Але ж імунітет не сам по собі - йдеться про весь організм дитини чи дорослого. Для зміцнення імунітету треба багато, сумлінно, терпляче і тривалий час працювати...

Найперше слід очистити організм. І що тут найважливіше - не пігулка і не клізма, а ягідний сезон. Так Бог послав, так природа зробила, що кожна ягода робить свій посильний внесок у здоров'я людини, в імунітет.

Скажімо,суниця. Коли цвітуть суниці, мені здається, що це духмяний щемний запах самого дитинства. Бо хто з дітей не любить ласувати цими червоними, смачними, хоч і дрібними ягодами?! Наїлася дитина досхочу цієї ягоди, особливо лісової, в якій мікроелементів більше, ніж ми думаємо. Це безліч кислот, вітамінів, необхідних для дитячого організму. А залізом суниці збагачені більше, ніж слива чи виноград. Взагалі в Україні суницю, цю маленьку лісову красуню, здавна вважали чи не найуніверсальнішим засобом від усіх хвороб, а тому й використовують у народній медицині і цвіт, і листя, і ягоди, і кореневища рослини.

А що стосується ягід полуниці, то вони особливо багаті на вітаміни групи В, у ній більше, ніж у лимоні, вітаміну С, багато фолієвої кислоти, заліза, міді, органічних кислот. А солодкого смаку їй додає цілий набір цукрів. Крім збагачення вітамінами, полуниця активізує обмінні процеси в організмі, зміцнює серцевосудинну систему. Завдяки вмісту саліцилової кислоти (згадайте аспірин), знімає жар і біль у суглобах.

Далі хочеться згадати шовковицю. Там є янтарна кислота, яка позбавляє дитину алергічних захворювань; серед мікроелементів - багато заліза (власне, саме тому ягоди чорного кольору), тож дитина без шовковиці не повинна бути, коли настане сезон. Нор¬мально працюватиме шлунок і підшлункова залоза, нормалізується кровотворення. Шовковиця - найкращий природний кровоочисний засіб, до того ж ще й смачний!

А втім, ця ягода потрібна й корисна не лише дітям, а й дорослим. У шовковиці менше кислот, але більше легкозасвоюваних цукрів, ніж в інших плодах і ягодах. В Україні ягоди шовковиці успішно застосовували для лікування серцево-судинних захворювань. Хворим з ураженням клапанів серця, а також з міокардіодистрофією давали чотири-п'ять разів на день після вживання їжі по двісті й більше грамів ягід. Болі в серці зменшувалися, поліпшувалися тони, не так мучила задишка, відновлювалась працездатність. Зауважу також, що ягоди й сік шовковиці допомагають при атрофії зорового нерва.

Далі підуть смородина - ягода, без якої вигодувати, виховати, зробити дитину сильною просто неможливо; чорниця - найкращий рятівник від курячої сліпоти, погіршення зору; аґрус - чудові ліки від запалення нирок та сечового міхура... Одним словом, літо подарує нам чимало смачних ліків - різнобарвних ягід, які допоможуть підтримати захисні сили нашого організму, вилікувати чимало недуг. 

Не пропустіть ягідний сезон. 

Наталя Земна

8.04.2013 р.