МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікуємо грип

Грип може протікати як із ускладненням, так і без нього. Усі форми неускладненого грипу мають тривалість 5-7 днів. Якщо підвищення температури у хворого на грип триває більше восьми днів, тоді слід підозрювати розвиток ускладнення, причиною якого може бути приєднання ще якоїсь бактеріальної інфекції. І часто, у 30 % випадків, зокрема і при нинішньому каліфорнійському грипі, ускладненням буває запалення легенів, а його збудником може бути стафілокок. Тож, аби цього уникнути, потрібно боротися зі стафілококом. І не треба чекати 7-8 днів, адже ускладнення може розпочатися і на 2-3-ій день захворювання. Іноді люди думають, що це так важко протікає грип. Адже якщо з перших днів хвороби вже є сильний кашель, відхаркування, та ще й із вкрапленням крові, важке дихання, то визначити розвиток пневмонії буває дуже важко. Але якщо на 3-4-ий день після зниження температури тіла, коли хвороба вже нібито почала відступати, знову починається лихоманка, піднімається температура, виникає слабкість, небажання рухатися, це свідчить про ускладнення. Тоді не можна зволікати, а слід негайно протидіяти ускладненню. І це не обов'язково може бути запалення легенів, бронхіт або трахеїт, а й отити (запалення середнього вуха), погіршення слуху, гайморит, зниження відчуття запахів, менінгіт, радикуліт, запалення нирок тощо. Отже, як бачите, не такий страшний грип, як його ускладнення. Проте розвиток цих ускладнень можливо попередити, якщо вчасно помітити певні симптоми, наприклад біль у спині, у попереку, сильні головні болі. Тоді треба негайно звернутися до лікаря і лікувати певне ускладнення.

Народна медицина, і зокрема «Зелена планета», має ліки для попередження захворювання на грип і для його лікування. Наш засіб проти грипу так і називається Гриполік. Він виготовлений із лікарських рослин і застосовується у разі захворювання на грип та гострих вірусних інфекцій, а також для їхньої профілактики. Гриполік знижує температуру тіла природним шляхом, зменшує симптоми інтоксикації, полегшує перебіг захворювання та запобігає ускладненням.

 Ще у мережі наших аптек є засіб із лікарських рослин Імунат, тобто імуномодулятор. Він підвищує резистентність організму до інфекційних і соматичних захворювань, підтримує гомеостаз, стимулює метаболічні процеси в органах і тканинах. Тому ті, хто хоче підсилити свій імунітет, користуються Імунатом. Він, окрім підсилення та відновлювання захисних сил організму, що є вкрай важливим під час пошесті грипу, є ще й профілактикою застудних та різних інфекційних захворювань, входить до комплексного лікування хронічних недуг, викликаних специфічними та неспецифічними інфекційними збудниками.

А для лікування гострих респіраторних захворювань в аптеках «Зелена планета» є ще Респіран. Найвища його активність - на початку захворювання, тобто якщо почати лікування вчасно, то за допомогою Респірану можливо припинити хворобу навіть за кілька годин. Він лікує також застійні хвороби, запальні процеси носоглотки й ротової порожнини, їх хронічні захворювання, отити, гайморити тощо. Тобто всі ті ускладнення, що можуть виникнути у вас під час захворювання на грип.

Проте всі ці та інші засоби лікування та профілактики грипу не застосовуйте без поради лікаря. Звертайтеся до фахівців медицини і до лікарів «Зеленої планети» - і, звичайно ж, вам прийдуть на допомогу, нададуть безкоштовну консультацію, продіагностують, порадять ліки.

Тож тримаймося разом у цей складний для нашої країни, для нашого народу час. Щоб бути переможцями у цій боротьбі. Адже найбільше, найцінніше багатство держави - це здорова людина. Отже, щиро бажаю вам міцного здоров'я!

Наталя Земна

4.04.2013 р.