Як подолати безсоння
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Як подолати безсоння

Ліки проти безсоння у «Зеленій планеті» є: це і Валебро, і Деметра, і Неврозан.Проте звертаю Вашу увагу н те, що, по-перше, безсоння, як і будь-яка недуга, має певну причину, і саме з нею, а не з наслідками у вигляді безсоння, слід боротися. По-друге, лікарськими рослинами та ліками з них також не слід користуватися, не порадившись із фахівцем, оскільки одним людям підходять одні ліки, іншим - інші, а є й отруйні росини, лікуватися якими потрібно особливо обережно.

Звісно, я можу дати Вам багато рецептів та рекомендацій щодо лікування безсоння, проте, користуючись ними навмання, Ви навряд чи досягнете бажаного результату. Краще знайдіть можливість не лише завітати за ліками до нашої аптеки, а й навідатися на прийом до лікаря, розповісти йому про свої хвороби, аби він міг визначити причини Вашого безсоння і призначити відповідний курс лікування.

Чаї та заспокійливі настої також слід вживати правильно. Не всі вони можуть Вам допомогти, а якісь - навіть зашкодити. Заспокійливу дію має чай із м'яти та меліси. Ці рослини вживають як окремо, так і змішують. Але й ними у жодному разі не можна зловживати, бо це може загальмувати нервову систему аж до депресії. При тривалому або надмірному використанні цих трав, особливо зеленого чаю, знижується кислотність шлункового соку, шлунок втрачає тонус, опускається, що дуже погано впливає на травлення.

Можна набити полотняну подушечку шишками хмелю або чебрецем, м'ятою, мелісою. Або іншою рослиною, запах якої Вам приємний. Цю подушечку тримайте у себе в узголів'ї. їжте багато шовковиці: у сезон з'їдайте по 4-5 склянок ягід щодня, а також варіть із неї варення або сушіть на зиму.

Є такий рецепт. Візьміть суміш: 4 частини вересу, 3 частини серцевої кропиви, 3 частини сухоцвіту, 1 частину валеріани. Чотири столові ложки цієї суміші залийте літром окропу, настійте, поки охолоне, процідіть і приймайте по 4-5 ковтків упродовж дня через кожну годину.

ВАЛЕБРО (Vаlеbro) - засіб із лікарських рослин, що має седативну властивість, діє м'яко, не пригнічуючи центральну нервову систему, а також тонізує серце, нормалізує тиск у гіпертоніків. Завдяки Валебро у пацієнтів покращується сон, скорочується тривалість засинання, а після пробудження спостерігається бадьорий настрій.

Показання до застосування: 
  • 1. Розлади нервової діяльності, що супроводжуються порушенням співвідношення збудження і гальмування у корі головного мозку.
  •  2. Безсоння, викликане нервовим збудженням і втомою, різні психоневротичні реакції, що супроводжуються руховою активністю, збудженням.
  •  3. Порушення роботи серця внаслідок розладів ендокринної системи. 
  •  4. Комплексне лікування вегетосудинних дистоній, гіпертонії, мігрені, хореї, кашлюка, гіпертиреозу, епілепсії у початковій стадії, клімактеричного неврозу, дисменореї та ін.

Спосіб застосування та дози: по 5 крапель із 2 ст. л. теплої води 3 рази на день за 15-30 хв. перед вживанням їжі та четвертий раз на ніч. При гострих формах захворювання — по 5 крапель через кожні 1-2 години.

Наталія Земна

27.03.2013 р.