Ліки, які вживають склянками. Обезводнення, як і надлишкове вживання рідини, шкідливі для організму
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ліки, які вживають склянками. Обезводнення, як і надлишкове вживання рідини, шкідливі для організму

Вода – основний компонент нашого тіла, без неї не може існувати наш організм. Саме тому правильне вживання цієї рідини має не менш важливе значення, аніж режим харчування. Хворобливий стан організму може викликати як  надлишкове вживання  рідини, так і її обмеження.

Надлишкове вживання рідини погіршує травлення та створює  додаткове навантаження на серце. Навіть тимчасове навантаження водою порушує роботу м'язів, призводить до швидкої втоми, а іноді навіть викликає судоми! Прийом великої кількості води може також призвести до перенасичення клітин. Особливо це стосується мозку, а це викликає його незворотні пошкодження.

Натомість, недостатнє вживання води може стати причиною цілого ряду захворювань, про які людина інколи навіть і не здогадується. 

Вже доведено, що дитина при народженні на 92-94% складається із води. А ось на  старості людина «висихає» і складає вже приблизно 60-65% води. Виявляється, із віком ми губимо гостроту відчуття спраги і припиняємо усвідомлювати, що наш організм потребує води. Це підтверджує той факт, що дуже часто у людей похилого віку зменшується маса тіла. Крім того, хронічне зневоднення збільшує в’язкість крові, що сприяє тромбоутворенню, почастішання пульсу та дихання і, як наслідок, може бути причиною інфаркту чи інсульту.

Вважається, що якщо людина відчуває спрагу, це означає, що  в організмі не вистачає рідини. Втім, на думку американського лікаря  Ф. Батмангхеліджа, це відчуття само по собі не є достовірною ознакою. Справа в тому, що  мозок людини відрізняється підвищенню чутливістю до зневоднення.  Коли організму  не вистачає рідини, можуть проявитися  такі симптоми:  

  • відчуття втоми, яке не є результатом напруженої роботи
  •  прилив крові до обличчя – коли кровообіг у мозку посилюється, щоб покращити його постачання водою, приток крові також посилюється
  •  роздратованість без будь-якої причини, неконтрольований гнів
  •  пригніченість та неадекватність реакцій, депресія
  •  потяг до паління та алкоголю

До «аварійних сигналів», що свідчать про нестачу води в організмі можна віднести також різні хронічні захворювання: ревматоїдна біль у суглобах, біль у спині, головні болі, болі у ногах при ходінні, болі у м'язах та м'яких тканинах, біль при коліті та запорах.

Прояви алергії та астми, як вважає лікар Ф. Батмангхелідж, також свідчать про зневоднення. Саме тому він радить у якості профілактики регулярний прийом води (6-8 склянок на день). А ось перед  таким лікуванням вчений радить відмовитися від напоїв, у яких є кофеїн. При появі чітко означених алергічних реакцій рекомендується випити  3-4 склянки води та покласти на язик щіпку солі.

Треба зазначити, що  позбавитися алергії можна якраз за допомогою води.  Причому. Не лише та, які людина п’є, а й та, котру ми використовуємо у нашому раціоні. Коли організм оптимально насичений водою, спрацьовує ефективний засіб захисту дихальної системи від пилових кліщів «домашнього пороху», котра є сильним алергеном.

Доведено, що поєднання  води та солі грає важливу роль у процесі очищення легень від згустків слизу та мокротиння. Варто завжди пам’ятати – щіпка солі на язик допоможе зупинити  кашель. Якщо щодня пити по 5-6 склянок води із кількома кришталиками солі, то вже  упродовж  доби алергічний стан зникає! 

Наталія Земна

20.10.2012 р.