Бережіть серце: ліки для судин - у ягоді
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Бережіть серце: ліки для судин - у ягоді

Серцево-судинні захворювання – найчастіша причина смертності не лише в Україні. Так, наприклад, ішемічна хвороба серця забирає життя близько 2,4 млн. людей щорічно і є причиною кожного п'ятого летального випадку. Більшості таких випадків можна уникнути, якщо зазделегідь допомогти своєму серцю засобами народної медицини.

Серцеві хвороби – це не лише хворе серце, хворою у разі недуг серця є судинна система. Велика роль належить капілярній системі, маленьким судинам, яких в організмі людини від двох до трьох кілометрів. Нині у більшості є забрудненими є судини, звідси – гемологічні васкуліти, тромбофлебіти, перефлебіти, облітерація, варикозне розширення вен. Серед осіб молодого віку часто трапляється підвищення або зниження артеріального тиску, прискорення серцебиття, запаморочення. Причини у кожного різні: стреси, перевантаження, неправильне харчування. Звернувшись до лікаря, дізнаємося, що томленим є серцевий м'яз – недостатня кількість кисню потрапляє до серця. 

Для нормальної роботи серця вкрай важливі кальцій, магній та калій.

Кальцій входить до складу одного з білків, які регулюють кров’яний тиск, калій регулює серцевий ритм і понижує кров’яний тиск; магній необхідний для роботи серця, для пониження артеріального тиску і попередження серцевих захворювань.

Забезпечити організм кальцієм можна, вживаючи хоча б тричі на тиждень рибні страви.

З приходом тепла з’являється шпинат, ревінь, які містять магній – їх слід уживати у чистому вигляді (без хімічної обробки).

Калій – один із найважливіших елементів захисту від раку та серцевих захворювань – міститься в куразі.

Щоправда, вживати курагу може дозволити собі далеко не кожний українець, але вихід із цього становища є. Особливо для сільського мешканця. Люди, поспішаючи придбати в аптеці калій, часто самі викидають той, що у них. Візьмімо зелений кріп. Господиня, готуючи страву, додає зелень, а корінці, звісно вважає непридатними. Це помилка. Адже в корінцях кропу калію дуже багато, навіть більше ніж у куразі.

Подрібнені корінці кропу додають до перших страв. Їх можна перекрутити на м’ясорубці і додавати до салатів.

А печена картопля? Вона також містить калій, тому вживати її бажано зі шкіркою. Невже це недоступно українцеві?

Але, оскільки в організмі все взаємопов'язане, постає інша проблема.

Людина, лікуючи шлунок, закрепи кишківника, вживає послаблюючі засоби (хімічного походження) або ж лікує набряки, нирки, приймаючи багато засобів, що виводять з організму надлишки води. А разом з цим виводиться з організму калій, а як результат – хворіє серце, тобто «одне лікуємо, а інше калічимо».

Тому людям із хворим серцем слід лікувати весь організм, зокрема судини. Бажаного результату можна досягти з допомогою глоду. Використовують квіти, листя, кору і плоди рослини. Він не шкідливий, лікує серце і судини, нормалізує тиск. Тобто, глід порятує і від гіпертонії, і від гіпотонії.

Настої з плодів глоду можна робити і на холодній, і на гарячій воді.
0,5 ст. ложки плодів глоду залити склянкою води, прокип'ятити, настояти і вживати по чверті склянки 4 рази на день.

Якщо на це бракує часу, зручніше готувати настоянки:
 50 г кори, листя або плодів подрібненого глоду залити 0,5 л горілки. Настояти в теплому затемненному місці протягом 21 дня. Процідити і питии за 15 хв до вживання їжі по 10 крапель 4 рази на день. 

Наталя Земна

13.10.2012 р.