Алергія, як наслідок гельмінтних інвазій
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Алергія, як наслідок гельмінтних інвазій

Одним з наслідків гельмінтних інвазій є алергія – підвищена чутливість організму до дії деяких факторів навколишнього середовища (хімічних рчовин, мікроорганізмів та продуктів їхньої життєдіяльності, харчових продуктів тощо), які називаються аллергенами. Алергія проявляється сильним подразненням слизових оболонок, шкірними висипами, загальним нездужанням і призводить до алергічних захворювань. Серед них в дерматології зустрічаються такі: дерматити, екзема, нейродерміт, кропив'янка, поліноз (алергія на цвітіння), хвороба Лайєла, анафілактичний шок.

Вилікувати це захворювання без усунення причини його появи майже немолживо. Тому будьте обережні: якщо ви довго лікуєте алергію, але покращення немає, можливо, спочатку потрібно позбутися паразитів. До того ж існують рослини, якими рекомендують лікувати алергії, але довго і у великих кількостях їх застосовувати не можна.

Нагадуємо, що перед початком лікування алергії народними засобами, необхідно порадитись з лікарем.

Золотий вус

Золотий вус за своєю популярністю займає одне з перших місць у лікування багатьох захворювань. А сааме захворювань шлунково-кишкового тракту, порушенного обміну речовин, включаючи цукровий діабет і ожиріння. Намагаються лікувати навіть онкологічні захворювання. Як дезинфікуючий засіб застосовують за різних нашкірних ушкоджень.

Пишуть навіть, що золотий вус уповільнює процеси старіння, хоча це можна пояснити вмістом кварцетина в цій рослині. Окрім кварцетина золотий вус містить камферол, показаний у разі порушення функції сечовивідної системи та за алергічних захворювань, та фітостероли (рослинні гормони), які знижують рівень холнстерина в крові, зміцнюють стінки судин. 

Але захопившись лікуванням цією рослиною, людина може навіть не помітити, як сідає, стає грубим голос, знижується тембр і відновлюється дуже важко, або відновлення стає зовсім неможливим. Це відбувається внаслідок того, що витяжки із золотого вуса, які вживають всередину, ушкоджують голосові зв'язки, а також щитовидну залозу, утворюючи міжклітинні спайки, які іноді називають «вузлами».

Вживаючи тривалий час великі дози настоїв, настоянок, відварів та соку, людина, яка робить це без нагляду лікаря, може навіть не помітити, як стала хворою на цукровий діабет. Він виникає внаслідок негативної дії внутрішньосекреторну функцію підшлункової залози, тобто на внутрішні острівки, які продукують гормони.

І хоча нині золотий вус є чи не панацеєю від усіх захворювань, в тому числі від алергії, гельмінтів, захворювань всіх органів і систем, як внутрішніх, так і зовнішніх, ця рослина у разі невмілого застосування може нанести великої шкоди організму.

Індійська цибуля

Індійську цибулю використовують під час лікування артритів, радикулітів, остеохондрозу, застуди, головного та зубного болю. Нею також виводять бородавки та інші ураження шкіри, лікують алергію внаслідок укусів комах і тварин.

Цю отруйну рослину завжди застосовують лише зовнішньо, ні в якому разі не можна допустити, щоб свіжий сік потрапив на слизову оболонку, особливо очей. Якщо вже так сталося, необхідно ретельно промити очі водою і закрапати 2 краплі тафона (ліки, які застосовують за травм очей) або Прозіру (ліки Зеленої планети). Після закрапування потримайте очі закритими 10 хв.

І хоч про індійську цибулю пишуть, що протипоказань не виявлено, людина може мати індивідуальну непереносимість. Щоб з'ясувати, чи є алергія на цю рослину, прикладіть шматочок листка до неушкодженої шкіри, на лікоть. Якщо впродовж години шкіра почервоніє, або з'явиться свербіж і не зникне через годину, краще індійську цибулю не використовувати за будь-яких захворювань.

Суниця

Здавалось би, ця рослина не якась заморська, незнайома, а наша рідна суничка, яку часто збираємо і в природних умовах, і вдома на грядці – лікує багато різних захворювань, серед яких гельмінтози і алергію.

Навіть дітям старшим року з алергічними проявами дають по півсклянки суничного чаю на день або 1 ч. ложку відвару 2-3 рази на день.

А от сама ягода і відвари листя у вагітних жінок під час вагітності викликають реакцію, схожу на алергію, - індосинкразію.

Наталя Земна

7.10.2-12 р.