МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Обережно, рослини!

Зрозуміло, що лікувати гельмінтози потрібно. Але будьте обережні, не нашкодьте собі. Перед початком лікування зверніть увагу на застереження до вживання деяких рослин та вашу індивідуальну чутливість, яка може стати причиною виникнення алергій.

Туя західна

Ефірна олія туї має антисептичну, антимікробну, протизапальну, протиревматичну, загоюючу, в’яжучу, глистогінну та протигрибкову дію, але потрібно перевірити людину на індивідуальну чутливість, тобто відсутність алергії на неї.

Для цього протягом дня потрібно нюхати цю олію з флакона або з тканини, на яку крапнули олію. Якщо з’являться виділення з носа, свербіж шкіри або людина почне чхати, кашляти, масло застосовувати не можна!

Волоський горіх

Плоди горіха містять 15 % білка, тому у людей з підвищеною чутливістю після вживання може виникнути алергічна реакція (кропивниця, алергічний стоматит, діатез та ін.).

Горіхи шкідливі для людей з нашкірними захворюваннями, такими як екзема, псореаз, нейродерміт. Вживання навіть невеликої кількості горіхів може призвести до їх загострення.

Алоє деревовидне

Ліки з алоє протипоказані для внутрішнього вживання у разі захворювання серця, печінки, жовчного міхура, нирок, схильності до проносів.

Алоє підвищує тонус м’язів, тому протипоказане під час вагітності. У разі передозування препаратів алоє можуть з'явитись біль у серці, нирках, маткові кровотечі, навіть гематурія (кров у сечі).

У процесі лікування рослина може викликати такі ускладнення, як погіршення перистальтики кишківника, алергічні реакції у разі місцевого застосування, анафілактичний шок після ввведення соку в ніс.

Людям з холеричним типом темпераменту для внутрішнього вживання алоє не призначають.

Гранат

В народній медицині відвар шкірки граната застосовують, як протипроносний та протигельмінтний засіб. Вважають, що він особливо ефективний за алергічних колітів та ентероколітів.

Радять його також у разі запальних процесів печінки, нирок, ротової порожнини, органів зору та слуху, коли болять суглоби або є переломи кісток, маткові кровотечі, кровотечі з ясен тощо.

Інколи рекомендують відвар кори, коріння та гілок граната. Але такий відвар може бути надто токсичним, оскільки в ньому містяться алкалоїди. У випадку вживання великої дози може виникнути запаморочення голови, загальна слабкість, судоми, послаблення зору і навіть блювання.

Вживання власне плодів гранату вважається шкідливим для людей, у який хронічні закріпи, є геморой тріщина заднього отвору.

Квасениця звичайна

Сік з віджатої рослини (з якої раніше варили зелений борщ) вживають як охолоджуючий та антигельмінтний засіб.

Призначають його за захворювань печінки, нирок, жовтухи, втрати свідомості, печії, гіперацидному гастриті, діатезі і навіть за  раку шлунка. Сік є також чудовим засобом у разі отруєння миш’яком і ртуттю. Чистить організм, корисний також за енурезу (нетримання сечі).

Але його не можна довго вживати, адже це може викликати ураження нирок. Сік протипоказаний також за подагричних артритів.

Наталя Земна

7.10.2012 р.