МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Токсоплазми

Токсоплазми – це паразитичні найпростіші, життєвий цикл яких проходить через двох господарів: проміжного (будь-яке теплокровне хребетне, наприклад, миша) та кінцевого (будь-який представник сімейства кошачих, наприклад, домашня кішка).

Способи зараження:

  1. Оскільки кінцевим господарем є домашня кішка, саме її організм є основним джерелом інфекції. Зараження на токсоплазмоз найчастіше відбувається через випорожнення кішок, які можуть зберігатися у зовнішньому середовищі, інфікуючи все навкруги.
  2. Через землю та пісок. Найчастіше саме в такий спосіб заражається людина: у парку, саду, на дитячому майданчику.
  3. Через немиті фрукти та овочі, які забруднені «токсоплазмозною» землею. У таких випадках ризик зараження досить великий.
  4. Через м’ясо та яйця. Додатковими джерелами інфекції можуть бути інші тварини, які є проміжними господарями токсоплазми.
  5. Внутрішньоутробна передача інфекції від матері до дитини. Це найнебезпечніший варіант зараження на токсоплазмоз. Відбувається він у випадках первісної інфекції, коли з’являється у не інфікованої раніше жінки. При цьому токсоплазма  здатна проникати через плаценту та викликати тяжку хворобу ще ненародженої дитини. Наслідки цього захворювання можуть бути катастрофічними для плоду і тому токсоплазмоз у вагітної жінки найчастіше стає показанням для штучного переривання вагітності.

Від людини до людини токсоплазмоз не передається.

Симптоми токсоплазмозу:


У гострій фазі, коли задіяні всі органи та системи, підвищується температура, виникає озноб, слабкість, жовтяниця, збільшується печінка та селезінка, з’являється висип, тонус м’язів знижений. За хронічного перебігу виникають незворотні зміни центральної нервової системи, які супроводжуються відставанням дитини у розумовому розвитку, розвитком сліпоти.

Якщо токсоплазмоз розвивається у гострій формі, то це призводить до  значного послаблення імунітету хворого. У цьому випадку наслідки зараження на токсоплазмоз можуть бути найтяжчими. Найчастіше розвивається важке порушення головного мозку.

Залежно від ураженого токсоплазмою органу можуть виникнути тяжкі захворювання нервової, серцево-судинної, опірно-рухової, шлунково-кишкової та інших систем організму. Можливі ускладнення на очі.

Цікаво відзначити, що паразит по-різному впливає на жінок та чоловіків. Так, уражені жінки стають більш інтелігентними, врівноваженими, свідомими та чуйними. Натомість чоловіки стають менш інтелігентними та більш грубими. У чому причина такої зміни – поки що не з’ясовано. Найвірогідніше, це результат дії токсоплазми на організми із різним гормональним фоном.

Лікування народними засобами


Лікування черемхою
Взяти подрібнені гілки черемхи, засипати сировину в емальовану каструлю до половини і залити водою. Закрити кришкою, довести до кипіння і так протримати на невеличкому вогні 5 хв. Потім зробити вогонь ще меншим і протримати  так ще 10 зв. Після цього обмотати каструлю ковдрою і дати настоятися  3 год. Процідити і питии по чверті склянки за півгодини до вживання їжі. Курс лікування – 30 днів. Потім треба зробити перерву на 10 днів і повторити лікування.

Відвар часнику на молоці
Кілька зубчиків часнику очистити від шкірки, розчавити та, помістивши у невелику ємність, залити склянкою молока. Варити суміш на невеликому вогні 15 хв. Отриманий відвар часнику на молоці питии впродовж дня маленькими ковтками. Курс лікування – 10 днів. Після проведенного лікування необхідно здати аналіз крові.

Несмажене гарбузове насіння за токсоплазмозу потрібно їсти в необмежених кількостях. Особливо ефективне лікування порошком з гарбузового насіння.

Порошок з гарбузового насіння 
Візьміть очищене гарбузове насіння та перетріть його. Отриманий порошок приймайте по 1 ч. ложці на 1 склянку молока. Ліки потрібно випивати натщесерце.

Лікування прополісом
100 г прополісу подрібнити, засипати у півлітрову банку та залити 96% спиртом. Настоювати 3 дні. Приймати по 40 крапель, розведених у 30 мл теплої води за півгодини до вживання їжі. Курс лікування – 7 днів, потім перерва на тиждень. Під час такого лікування не можна вживати молока.

Наталя Земна